Skalp Liberce. Skvělý Staněk, dva góly pro Jurečku | SK Slavia Praha

Skalp Liberce. Skvělý Staněk, dva góly pro Jurečku

3:0
(1:0)
25. kolo, 17. 3. 2024, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Slávisti v posledním utkání před reprezentační pauzou porazili Liberec 3:0. Dvakrát skóroval Václav Jurečka, gól si připsal i Mojmír Chytil. Jindřich Staněk neinkasoval ani ve svém třetím ligovém zápase s hvězdou na dresu. Své spoluhráče podržel před 17 513 fanoušky několika exkluzivními zákroky.

Základní jedenáctka doznala oproti čtvrtečnímu poslednímu vystoupení v letošním ročníku Evropské ligy pěti změn. Vrátil se uzdravený Petr Ševčík, nastoupil poprvé od pohárového derby, od první minuty hráli i střelec z domácí odvety proti AC Milán Matěj Jurásek a Malick Diouf. O produkci branek se mělo starat duo van Buren - Jurečka.

Po prostrčení od Jurečky měl van Buren první šanci utkání, Vliegen mu u své levé tyče dobře zmenšil střelecký úhel, běžela 4. minuta. Jurečkova dalekonosná rána prosvištěla nad břevnem.

Ve 14. minutě byl David Douděra sražen Žambůrkem v pokutovém území, sudí Černý nařídil penaltu. Míč si postavil Václav Jurečka a k pravé tyči nekompromisně vstřelil svůj 12. ligový gól v sezoně. Vliegen skočil na druhou stranu - 1:0.

Vzruch před Staňkem, který si kvůli ostrému slunci musel nasadit na hlavu kšiltovku asistenta Milana Kerbra, byl zbytečný, akci hostů předcházel ofsajd. Ve 26. minutě pádil k brance Liberce Jurečka, vysunul Matěje Juráska, proti pokusu o lob v podání Conrada Wallema zakročil Vliegen. Dělovku Kulenoviće zastavilo břevno, Staněk měl štěstí.

Hlavičku Fukaly ukryl Staněk v náručí, mířila do středu branky. První žlutou kartu obdržel Pourzitidis za skluz na Jurečku. Nic dalšího první půle, která byla nastavena o dvě minuty, nenabídla. Do druhého poločasu vyběhl Ondřej Zmrzlý, nahradil Malicka Dioufa.

Záhy se na hřiště podívali i Christos Zafeiris s Mojmírem Chytilem, odpracováno měli Ševčík s van Burenem. Projektil Tomáše Holeše vytáhl Vliegen s obtížemi nad břevno, poradil si následně i s Chytilovým zakončením po pasu od Douděry z hloubky hřiště.

V 65. minutě vytáhl Staněk neuvěřitelný trojitý zákrok proti Kulenovićovi! V rozmezí pár vteřin zlikvidoval jeho úvodní zakončení i následné dvě dorážky, Eden reprezentačnímu gólmanovi právem aplaudoval.

Na druhé straně se ani Vliegen nenechal zahanbit, vychytal sólo Jurečky. Žambůrkovi z dálky chyběla přesnost. V té době už byl na hřišti Ivan Schranz, střídal Douděra. V 74. minutě usedl na lavičku i Matěj Jurásek, trenérský tým vyslal do boje Lukáše Provoda. Zaferisova povedená kličkovaná skončila střelou do bloku.

V 83. minutě uklidnil fanoušky Slavie Mojmír Chytil, ve vzduchu si našel Wallemův centr a hlavičkou zatloukl balon do sítě – 2:0. Závěrečnou trefu zařídil opět Václav Jurečka, který skóroval poté, co Zmrzlý nastřelil levou tyč a míč se k němu odrazil. Akci rozběhl Zafeiris – 3:0.

Nic dalšího už utkání nenabídlo, slávisti porazili srdnatě bojující Liberec tříbrankovým rozdílem. Další zápas odehraje výběr Jindřicha Trpišovského v sobotu 30. března, kdy se představí v Uherském Hradišti proti Slovácku.