Výhra nad Budějovicemi. Rozhodl Chytil | SK Slavia Praha

2:1
(1:1)
16. kolo, 25. 11. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Slávisté v 16. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v prostředí Fortuna Areny nad Českými Budějovicemi 2:1. Před zraky 16 620 diváků otevřel skóre po 7 minutách hry Václav Jurečka, vítěznou branku vstřelil v druhém poločase Mojmír Chytil.

Do utkání proti Českým Budějovicím nastoupil v obranné trojici a s kapitánskou páskou na ruce Jan Bořil. Další čtyři změny oproti duelu v Olomouci znamenaly start Tomáše Vlčka, do středu pole se vrátil Jakub Hromada. V útoku operovalo duo Mojmír Chytil s Mickem van Burenem. Právě nizozemský kanonýr zapsal svůj 100. ligový start za Slavii.

Slávisté vstoupili do utkání v chladném počasí aktivní hrou, během první pětiminutovky rozběhli několik zajímavých kombinačních akcí, brankář Šípoš však zasahovat nemusel.

V 7. minutě se sešívaným naskytla příležitost rohového kopu, který do pokutového území Dynama vyslal Petr Ševčík. Nejvýše vyskočil Conrad Wallem, jehož prodlouženou hlavičku našel na zadní tyči sbíhající Václav Jurečka, který razantní střelou otevřel gólový účet utkání – 1:0!

Další rychlý brejk rozběhla trojice slávistů o sedm minut později, Po precizní přihrávce Micka van Burena se o technický lob pokoušel Conrad Wallem, brankář Budějovic ale na poslední chvíli míč dokázal vytěsnit na roh.

Na konci úvodní dvacetiminutovky se Jihočeši dostali do rychlého kontru, z kterého zakončil z hranice šestnáctky přesně k tyči Adediran – 1:1.

2 minuty po půlhodině hry našel Jan Bořil nadýchaným pasem za obranu sbíhajícího Václav Jurečku, jemné teči střelce první branky utkání chybělo pár centimetrů. Gólem neskončil ani ostrý centr Michala Tomiče, Mojmíru Chytilovi chybělo k zakončení několik centimetrů.

Nic dalšího první dějství nenabídlo a týmy tak odcházely do kabin smírně. Do druhého poločasu nastoupili svěřenci Jindřicha Trpišovského s jednou změnou, Jakuba Hromadu nahradil ve středu pole Christos Zafeiris.

Deset minut po hvizdu rozhodčího vypálil zpoza šestnáctky Petr Ševčík, obrana Dynama pokus zblokovala na roh. Po hodině hry sešívaní podruhé vystřídali, ze hry odešli Mick van Buren a Michal Tomič, nahradili je Lukášové Masopust a Provod.

V 65. minutě rozezvonil tyč za zády Aleše Mandouse budějovický Suchan, stejně si počínal na druhé straně hřiště Lukáš Provod. O sedm minut později poslal míč do vápna po standardní situaci aktivní Provod, ve skrumáži se nejlépe zorientoval Mojmír Chytil, který míč nasměroval za záda brankáře Šípoše – 2:1!

Tři minuty před začátkem poslední desetiminutovky realizační tým Slavie sáhl k třetímu střídání, ze hry odešel střelec třetí branky utkání Mojmír Chytil, kterého nahradil Ivan Schranz. Už v nastaveném čase vystřídal Petra Ševčíka středopolař Oscar.

Nic dalšího klání nenabídlo a Slavia tak zvítězila nad Jihočechy 2:1. Následující duel odehrají sešívaní 30. 11. proti Šeriffu Tiraspol v rámci UEL. Poslední domácí ligový zápas v letošním roce čeká svěřence Jindřicha Trpišovského 10. 12., kdy se od 18:00 utkají s Mladou Boleslaví. Vstupenky jsou k dostání zde.