V Jablonci remíza a první ligová ztráta sezony | SK Slavia Praha

V Jablonci remíza a první ligová ztráta sezony

1:1
(1:0)
6. kolo, 27. 8. 2023, Stadion Střelnice
FK Jablonec - SK Slavia Praha
Slávisté v 6. kole FORTUNA:LIGY remizovali na hřišti Jablonce nad Nisou 1:1. V druhém poločase srovnal stav skóre Tomáš Holeš, dva góly sebral sešívaným VAR, v závěru prvního poločasu neproměnil Václav Jurečka penaltu. Po pěti výhrách tak svěřenci Jindřicha Trpišovského poprvé v ligovém ročníku ztratili body.

Sešívaní vstoupili do utkání oproti duelu se Zorjou s osmi změnami v základní sestavě. Na stoperu nastoupil Tomáš Holeš, ve středu pole operovala dvojice Hromada – Wallem. Pravý kraj dostal na starost Michal Tomič, na hrotu působil ve formě hrající Muhamed Tijani. S kapitánskou páskou tým vedl Jan Bořil.

Duel v sychravém počasí začal opatrným přístupem obou týmů. Ve 12. minutě založil rychlý brejk Jakub Hromada, který vyslal Michala Tomiče. Ten ještě přihrával na Muhameda Tijaniho, střela z jednoho doteku však nenašla cestu mezi tři tyče.

V 19. minutě získali Severočeši míč na středové čáře, do úniku se dostal Pleštil. Jeho pokus zpoza šestnáctky prolétl kolem levé tyče Kolářovy branky.

Na konci úvodní půlhodinovky se do vápna domácích probojoval Václav Jurečka, k zakončení se ale po souboji nedostal. Na druhé straně po nákopu zahrozil Čanturišvili, ke střele jej nepustil vracející se Tomáš Holeš.

Deset minut před koncem prvního poločasu se slávistům naskytla příležitost přímého kopu těsně za hranící velkého vápna. Střelu z kopačky Václava Jurečky zasáhl jeden z jabloneckých obránců rukou, a Slavia tak zahrávala pokutový kop. K němu se znovu postavil Jurečka, brankář Hanuš však vystihl směr a udržel bezbrankový stav.

Ve 44. minutě založili jablonečtí rychlý brejk, z kterého se do zakončení dostal Pleštil. Jeho tečovaná střela nakonec doputovala za záda Ondřeje Koláře – 1:0.

Už v nastaveném čase překonal po centru z pravé strany brankáře Jablonce Muhamed Tijani, branka však byla videorozhodčím odvolána pro ofsajd.

Prvních pětačtyřicet minut více nenabídlo, a tak šly týmy do kabin za jednogólového vedení domácích. Do druhého poločasu nenastoupili Wallem, Hromada a van Buren, na hřišti je nahradili Zafeiris, Ševčík a Jurásek.

Tři minuty po hvizdu rozhodčího se po standardní situaci dostal k zakončení Jan Bořil, jehož střelu brankář Jablonce vyrazil před sebe. Ve správný okamžik a na správném místě byl Tomáš Holeš, který míč dorazil nechytatelně pod břevno – 1:1!

V 61. minutě si realizační tým přichystal další střídání. Ze hřiště odešel Muhamed Tijani, na jeho místo přišel Mojmír Chytil.

Dvanáct minut před koncem utkání zahrávali jablonečtí rohový kop, připravený Ondřej Kolář míč vyboxoval, poradil si i s následnou dorážkou z kopačky Součka.

V 80. minutě Slavia naposledy vystřídala, Michala Tomiče nahradil David Douděra, který tak zapsal kariérní 150. ligový start.

Tři minuty před koncem hrací doby sehráli sešívaní rohový kop, který našel Mojmír Chytil. Ten hlavou míč nasměroval k osamocenému Václavu Jurečkovi, který propálil jabloneckého brankáře. Po přezkoumání situace byla však branka neuznána pro ofsajd.

Nic dalšího souboj v Jablonci nenabídl a slávisté tak remizovali s domácími 1:1. Další utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek 31. 8. proti Zorje Luhansk. Odveta play off UEL se odehraje na stadionu v polském Lublinu od 19:00. V 7. ligovém kole sešívaní přivítají doma tým z Karviné, výkop zápasu hraného v neděli 3. 9. je naplánován na 18:00.