V Plzni červená karta a druhá porážka v sezoně | SK Slavia Praha

V Plzni červená karta a druhá porážka v sezoně

3:0
(2:0)
9. kolo, 18. 9. 2022, Doosan Arena
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Sešívaní hráli od 2. minuty bez vyloučeného Santose a v 9. kole FORTUNA:LIGY podlehli Viktorii Plzeň 0:3. Svěřenci Jindřicha Trpišovského tak prohráli podruhé v ligovém ročníku.

Slávisty čekal v Doosan Areně poslední ligový zápas před reprezentační přestávkou, v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY vyzvali k přímému souboji o první pozici v tabulce Viktorii Plzeň. Oproti čtvrtečnímu utkání udělal trenérský tým tři změny v sestavě. Po zranění se vrátili Ševčík se Santosem, pozice hrotového útočníka patřila hráči měsíce srpna - Stanislavu Teclovi.

Hráče přivítal vytrvalý déšť, který zrychlil trávník a přichystal tak ideální podmínky pro kombinační fotbal. Kluzkého povrchu využil hned v první minutě Mosquera a dostal se před Santose, který za svou brzdu ve vápně viděl červenou kartu. Následnou penaltu proměnil Chorý – 1:0.

Hra byla v první desetiminutovce rozkouskovaná vinou četných faulů. Sešívaným se nedařilo držet míč na kopačkách, rozehrávka vázla na nepřesnostech. Ve 21. minutě udeřil soupeř podruhé, po závaru v pokutovém území se trefil Mosquera – 2:0. Tlak Viktoriánů pokračoval, střely Mosquery s Jemelkou skončily jen těsně vedle Mandousovy brány.

V první velké příležitosti sešívaných se po přihrávce Tecla ocitl Peter Olayinka, akci však zastavil nejen brankář Staněk, ale také dopísknutý ofsajd. Obraz hry se po půl hodině vyrovnal, beci Slavie hledali kolmými přihrávkami nabíhajícího Stanislava Tecla, žádný z pokusů se ale neujal.

Nebezpečí naopak hrozilo na druhé straně, střelu Pilaře ve 41. minutě na poslední chvíli vyrazil Aleš Mandous a udržel sešívané ve hře. Sedm minut nastaveného času přineslo jen ostrý zákrok na Davida Douděru a ojedinělé zakončení z kopačky Tiéhiho. Červenobílí tak odcházeli do kabin s nepříznivým skóre 0:2.

Úvod do druhé půle se nápadně podobal začátku utkání. Slávisté inkasovali hned po první minutě, gól Vlkanovy byl ale naštěstí odvolán kvůli ofsajdu. Ke střele se po rohovém kopu dostal Lukáš Masopust, jeho levačka ale poslala míč vysoko nad.

V 57. minutě vyvezl přes celé hřiště míč Tiéhi, nabídl ho do strany Oscarovi, ten našel ve vápně Davida Juráska, jeho přízemní pokus ale Staněk pokryl.

Po hodině hry se sešívaní stále častěji dostávali k vápnu soupeře, šance ale narážely na pozornou obranu soupeře. V 73. minutě definitivně zmrazil slávisty Kalvach, svou střelu zpoza vápna umístil přesně k levé tyči – 3:0.

Trenérský štáb se snažil oživit hru četným střídáním - Usorovi, Oscarovi, Ewertonovi ani Jurečkovi se však zápas zvrátit nedařilo.

Nic dalšího se už v Doosan Areně nestalo, Slavia prohrála přímý souboj o první místo v tabulce 0:3. Další zápas čeká sešívané po reprezentační pauze, 2. 10. vyzvou doma Liberec.