NEPORAŽENÍ! Na závěr sezony výhra nad Dynamem | SK Slavia Praha

NEPORAŽENÍ! Na závěr sezony výhra nad Dynamem

2:1
(2:0)
34. kolo, 29. 5. 2021, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Slávisté prošli ligovým ročníkem 2020/21 bez jediné porážky! V posledním kole FORTUNA:LIGY porazili v Edenu Dynamo České Budějovice 2:1 a natáhli svou sérii neporazitelnosti na 46 zápasů v řadě.

Do ochozů na korunovaci staronových mistrů, držitelů zlatého hattricku a vítězů poháru, dorazily i bývalé hvězdy Tomáš Souček, Vladimír Coufal, Alex Král, Milan Škoda a Josef Hušbauer. A výkon sešívaných jim, stejně jako ostatním příznivcům Slavie v ochozech, udělal radost. Vítězství nad Dynamem zařídily trefy Ondřeje Lingra a Jana Kuchty. Kuchta si svým gólem vysloužil první místo v tabulce střelců, o které se s 15 góly dělí s Adamem Hložkem.

V 5. minutě se dostal za hranicí vápna ke střele Ibrahim Traoré, jeho pokus placírkou mířil mimo. Ještě před tím si chvíli na trávníku poležel Ondřej Lingr, který při odkopu hostující obrany dostal balonem do obličeje. Jeho velká chvíle měla ještě přijít.

Po deseti minutách hry musel výborný zákrok vytáhnout brankář Vorel. Pokus Daniela Samka, který v minulém kole v Jablonci debutoval v sešívaném dresu, mířil do vzdálenější šibenice.

Po čtvrthodině už hostující gólman kapituloval. Nádhernou akci po patičce Ibrahima Traorého nekompromisně uklidil do sítě Ondřej Lingr - 1:0. O dvě minuty později stejný hráč v dobré šanci zakončil hlavou těsně nad. Nepřesně mířil po centru Alexandera Baha i Mick van Buren.

Ve 22. minutě nizozemský útočník po průniku Jana Kuchty střílel doprostřed branky, připravený Vorel mohl zůstat v klidu. Nad Edenem se na chvíli rozpršelo, přeháňka netrvalo dlouho. Alexander Bah si v mezičase splnil defenzivní povinnosti, když uhlídal pronikajícího Mészárose.

Deset minut před pauzou se do slibné pozice probíjel aktivní Mick van Buren, tísněn dvěma obránci ale zakončit nestihl. Navýšení náskoku nepřineslo ani několik dalších závarů. Závěr prvních 45 minut si fanoušci v Edenu zpříjemnili hromovým potleskem pro Tomáše Součka, Vladimíra Coufala, Milana Škoda, Josefa Hušbauera a Alexe Krále, kteří jim z čestné lože vestoje poděkovali.

Ve 43. minutě šli slávisté do dvoubrankového vedení, Jan Kuchta skvělou přihrávku Alexandera Baha dorazil na zadní tyči do branky a mohl slavit svůj patnáctý gól v probíhajícím ročníku – 2:0.

Druhý poločas, do kterého oba týmy nastoupily beze změny v základní sestavě, odstartovala šance Jana Kuchty, míč rozvlnil boční síť. Na první zákrok čekal Ondřej Kolář 50 minut, volný přímý kop Čavoše ukryl do rukavic. Následně Ondřej Lingr centrovaný míč od Alexandera Baha napálil nad břevno.

V 59. minutě Jan Kuchta postupoval na Vorla osamocen ze strany, tvrdá rána na bližší tyč mířila mimo. O pět minut později Jindřich Trpišovský poprvé střídal, autora první branky utkání Ondřeje Lingra nahradil Michal Beran. Jan Kuchta zkoušel štěstí i v 67. minutě, jeho střele chyběla přesnost. Další pokus útočníka Slavie byl nebezpečnější, Vorel musel zasahovat a balon vyrazil na roh.

Dvacet minut před koncem vybídl Alexander Bah na hranici velkého vápna Petera Olayinku, Vorel míč mířící pod břevno zvládl vyboxovat. V 76. minutě soupeř snížil, centr na zadní tyč usměrnil do sítě hlavičkující Skovajsa – 1:2.

Díky vítězství 2:1 slávisté splnili poslední ze svých cílů – projít ligovým ročníkem bez jediné porážky, což se žádnému tuzemskému klubu nepodařilo jedenáct let! Třetí mistrovská sezona v řadě skončila dalším výjimečným počinem.