Gecovův gól nestačil. Slavia prohrála v Olomouci 1:2 | SK Slavia Praha

Gecovův gól nestačil. Slavia prohrála v Olomouci 1:2

2:1
(2:1)
17. kolo, 24. 2. 2013, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 14. Doležal, 18. Ordoš - 8. Gecov. <b>ŽK:</b> 54. Houska (OLO), 89. Ordoš (OLO) - 65. Gecov (SLA), 90. Bortel (SLA)
OLOMOUC/ANDRŮV STADION – Deštivé odpoledne v Olomouci Slavii body nepřineslo, i když se zápas se Sigmou vyvíjel příznivě.
Už v osmé minutě se trefil Marcel Gecov, olomoučtí ale za deset minut zápas otočili. Utkání tak skončilo výsledkem 2:1.

Sešívaní nastoupili se třemi zimními posilami v základní sestavě, vedle Martina Dobrotky se na stopera postavil Milan Bortel, do středu zálohy Marcel Gecov a na hrot útoku Martin Fenin, a utkání pro ně začalo příznivě. Už v osmé minutě poslal Kisel míč před vápno Marcelu Gecovovi, jeho střela sklouzla po mokrém trávníku a gólman Zlámal ji nedokázal zachytit. 1:0.

Čtyři minuty nato mohla Slavia zvýšit po rychlé akci na 2:0. Zmrhal centroval po rychlém protiútoku z levé strany, dobíhající Mičola se ale ve vápně srazil s brankářem Zlámalem a na míč nedoskočil.

Olomouc dokázala výsledek otočit během čtyř minut po podobných akcích Olomouce z pravé strany. Ve 14. minutě poslal Schulmeister přízemní centr na malé vápno a Martin Doležal dokázal ve skluzu poslat míč za Čontofalského. O čtyři minuty později přišel vysoký centr ze stejné strany, Kamil Čontofalský se nechal přeskočit důrazným Michalem Ordošem a Sigma vedla 2:1.

Největší šanci na srovnání skóre měl do poločasu Tomáš Mičola, který dostal hezkou kolmou přihrávku do vápna, Zlámal ale včas vyběhl a Mičolovu střelu po zemi dokázal vykopnout. Nedlouho poté střílel z rohu vápna Zmrhal a Zlámal jeho pokus znovu neudržel, tentokrát se ale míč dokutálel těsně vedle tyče.

Ve druhé půli poslal trenér Rada na hřiště nejprve v 71. minutě Vošahlíka se Škutkou a Slavia zamkla Olomouc na její polovině. Nejprve v 73. minutě tečoval Fenin Mičolův centr těsně vedle bližší tyče, o dvě minuty později byl pak sám před Zlámalem právě Škutka, jehož střelu z otočky dokázal gólman Olomouce vyrazit nad břevno.

V 83. minutě byl pak blízko k vyrovnání Jan Vošahlík, který tečoval prudký centr z levé strany, Zlámal ale jeho střelu vyrazil na roh.

Ani přes příchod čtvrtého útočníka Milana Škody a tlak Slavie se už do konce zápasu skóre nezměnilo. Slavia na úvod jara podlehla Olomouci 1:2 a příští neděli ji čeká těžký domácí zápas proti Mladé Boleslavi.