Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

pondělí 13. 5. 2002

Slavia vyhrála Pohár ČMFS, ve finále porazila Spartu

13. května 2002 dorazilo na Strahov na finále Českého poháru se Spartou 8820 diváků. Červenobílý kotel rozjásal Tomáš Došek, který z první vážnější akce utkání prostřelil tečovaným balonem gólmana Sparty Čecha. A v 17. minutě se opět prosadil Tomáš Došek a poslal Slavii do dvoubrankového vedení. O čtyři minuty později sice kapitán Sparty Novotný tečoval balon za záda brankáře Černého a snížil tak na 1:2. Více branek už ale v utkání nepadlo a tak Slavia slavila sladké vítězství. A derby to bylo se vším všudy. Diváci viděli řadu gólových šancí, rozjitřené emoce, červenou kartu, kterou dostal sparťanský Flachbart, i Jarošíkovo „letecké“ představení v pokutovém území. Finálové pohárové vítězství nad Spartou vybojoval trenér Miroslav Beránek a sestava ve složení: Černý – L. Došek, Šuškavčevič, Petrouš, Skácel – Piták, Dostálek, Gedeon (86. Stibůrek), Kuchař – T. Došek, Kuka (10. Vachoušek).