Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

čtvrtek 24. 6. 1926

Výhra nad Spartou v utkání O zlatý pohár

24. června 1926 se hrálo utkání O zlatý pohár. Slavia porazila svého městského rivala Spartu 4:3. Dvě slávistické branky vstřelil Svoboda, po jedné přidali Silný a František Hojer. Jejich spoluhráči byli Plánička – Seifert, Vodička, Pleticha, Šindelář, Podrazil, Puč a Šimonek. Trenérem byl J. W. Madden. „Mužstvo Slavie mělo oporu v obraně, která rychlým startem, ve druhém poločase někdy ostře, odpovídala na útoky domácích. V záloze byl Pleticha prostě výborný a měl lví podíl na úspěchu teamu. Křídelní záložníci byli slabší, Vodička ostrý. Útok byl velmi rychlý a nebezpečně blízko pronikal dobře založenými akcemi, Šimonek byl neúnavný a v prvním poločase často vítězil nad Kolenatým. Svoboda se osvědčil jako střelec a s Podrazilem tvořil dobrou část forwardu. Silný hrál jednu z velmi dobrých her a spojoval dobře řadu se zálohou. Na konec hrál dobrou roli Plánička, který se nedal ztrémovati ani pokřikem kluků, obsadivších území za brankou, a, jak si stěžoval, házejících na něj škváru. Slavia byla uceleným teamem, rychlým, pohotovým a nadšeným. Zakolísala v sebedůvěře, když byl poraněn Pleticha, když trpěla ostrou hrou soupeře i rozhodnutími soudce, ale dovedla přes to udržet vítězství,“ psalo se v tehdejším dobovém tisku.