Ze severu Čech bez bodů | SK Slavia Praha

Ze severu Čech bez bodů

Ani v 11. kole naší nejvyšší fotbalové soutěže se nám nepodařilo zlomit herní nepohodu a po slabém výkonu jsme podlehli v Liberci místnímu Slovanu. První gól zavinil náš obránce Darko Šuškavčevič, který si srazil míč do sítě, druhou branku přidal po poločase střelou z dálky Lukáš.

První polopříležitost jsme si vypracovali my – v 5. se po Dostálkově lobu dostal před Kinského Zelenka, situaci však řešil zbrkle a nestačil ani vystřelit. Slovan kontroval o deset minut později, Štajner poslal do uličky Čapka, ten se rozhodl přihrávat na nabíhajícího Baffoura, ke kterému se naštěstí míč nedostal. O chvíli později ale bylo zle, Šuškavčevič ve snaze odkopnout Čapkův centr překonal vlastního brankáře - 0:1. Gól našimi hráči otřásl, snažili se sice o vyrovnání, chyběl jim však moment překvapení, přesnost a větší důraz. Liberec navíc neustále hrozil z brejků.

Na začátku druhé půle jsme mohli vyrovnat, Sedláčkův přímý kop a průnik Tomáše Doška však branku nepřinesly a navíc znovu udeřil soupeř. V 57. jsme nepokryli aut, míč se dostal k volnému Lukášovi a ten se přízemní střelou z dvaceti metrů trefil přesně k tyči – 0:2. Dorazit nás mohl Baffour, jehož hlavička z 60. těsně minula branku. Stejný hráč poslal v 67. do sóla Kolouška, který však také mířil mimo. Slavia se až do konce utkání nedokázala prosadit, Slovan nás snadno přehrával a s výjimkou Švancarovy chytré přihrávky na Zelenku, kterou si náš útočník ukvapeně předkopl, nás do ničeho nepustil. Naopak mohl náskok ještě zvýšit – hlavička Lukáše v 83. po rohovém kopu letěla těsně mimo.

Jak to viděl náš kapitán
Richard Dostálek odvedl v utkání jako jeden z mála kvalitní a zodpovědný výkon. Zabránit další bodové ztrátě ale nedokázal. „Jsem hrozně zklamaný, tohle se nemělo stát. Nejdřív jsme udělali hloupou chybu, kdy si dal Darko Šuškavčevič vlastní gól. Chvíli jsme se z toho vzpamatovávali a pak už jsme se marně snažili obrátit zápas. Proti soupeři jako je Liberec si musíme vytvořit šest šancí a tři proměnit. Nevím, proč se nám to nedaří," řekl zdrcený slávistický záložník.