Věřím, že jsme se naladili na čtvrtek, říká trenér po vybojované výhře

PRAHA/EDEN ARÉNA - Sešívaní vstoupili do závěrečného ligového utkání podzimu vlastní brankou, dokázali ale zápas zvrátit a udržet v Edenu tři body. „Jsem především rád, že jsme poslední ligový zápas zvládli za tři body. Věřím, že jsme se naladili na čtvrteční Evropskou ligu, kde půjde o hodně,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý.
„Utkání nebylo ideální, neprobíhalo podle představ. Chyběla nám lehkost. Byl tu těžký terén, bylo to bez dalšího gólu nervózní, přišel do hry Milan Baroš a dělal nám problémy. Jsem rád, že to kluci zvládli, i když jsme si v úvodu vstřelili vlastní gól. Zareagovali jsme na to a rychle jsme otočili nepříznivý stav. Ve druhém poločase se do hry kradla nervozita a další gól jsme už nepřidali, i když tam na něj bylo několik šancí,“ komentoval průběh 16. kola Jaroslav Šilhavý.

Smolařem úvodu byl Michal Frydrych, který srazil míč za záda Jana Laštůvky. „Frýďase známe, je to velký srdcař. Může se to stát. A že na to zareaguje tak, že dá gól a odčiní to, není s jeho povahou nic nenormálního. Zvládl to. To je zkrátka Frýďas,“ říká trenér na adresu svého obránce.

Hosté mohli v závěru snížit, když se Baník dožadoval penalty. „Lekl jsem se, byl tam tlak, hodně hráčů ve vápně, stát se může cokoliv. Můžete třeba uklouznout… neviděl jsem to. Myslím, že sudí Jílek to viděl dobře,“ dodal trenér ke spornému momentu.

Při utkání se loučil i kapitán Jiří Bílek, na hřiště se ale nepodíval. „Byli jsme trochu domluvení, že když to půjde, nastoupí. Tři body byly ale hodně důležité. Ostrava se tlačila do útoku, chtěla vyrovnat, nechtěli jsme nic podcenit. Jirka navíc v posledním týdnu netrénoval naplno, tak jsme se rozhodli nic neriskovat. Diváci se s ním rozloučili po utkání. Jsme rádi, že to bylo tříbodové loučení. Uvidí ho tu i příště, i když už ne ve dresu,“ dodal Jaroslav Šilhavý.

Na pohárový zápas by měl být k dispozici i zraněný Simon Deli. „Doktoři nám sdělili, že by měl být fit. Sám se cítí dobře a měl by od pondělí trénovat s týmem. Ve čtvrtek tak bude snad připraven,“ doufá trenér.

A jak ve zkratce zhodnotil ligový podzim? Cíl byl prát se o první příčky, což znamená o titul, což nám uteklo. Jsme zklamaní, držíme se za Plzní s Olomoucí, Libercem a Spartou a rozdáme si to o druhé místo a kvalifikaci Ligy mistrů. Máme za sebou hodně zápasů, důležité pohárové duely, poztrácené bod venku v lize. Přišlo hodně nových hráčů, někdo se do toho dostal dřív, někdo později. V Evropě jsme ostudu neudělali, ale nepovedlo se nám projít do Ligy mistrů přes Apoel, což mrzí, protože to bylo schůdné. Ve skupině se dařilo a věřím, že bude i ve čtvrtek. To by byl úspěch. Pořád jsme i MOL Cupu. Máme stále o co hrát,“ má jasno trenér.

Fotogalerie

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

před 2 dny
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

před 2 dny
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

21.05.2018
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články