Obě dorostenecká derby pro Slavii | SK Slavia Praha

Obě dorostenecká derby pro Slavii

STRAHOV - A- dorost a C-dorost mají za sebou víkendové zápasy se Spartou - oba ho zvládly na jedničku a do tabulky si připsaly dvě vítězství! A-dorost zvítězil po dvou letech díky dramatickému závěru...
STRAHOV - A- dorost a C-dorost mají za sebou víkendové zápasy se Spartou - oba ho zvládly na jedničku a do tabulky si připsaly dvě vítězství! A-dorost zvítězil po dvou letech díky dramatickému závěru, kdy Vyhnal vybojoval pokutový kop a sám ho proměnil ve vítěznou branku. C- dorost vstřelil vítězný gól hned v úvodu, kdy do sítě zamířil Goiš.

Slavia „A“ dorost – AC Sparta Praha 3:2 (1:1), 28.03.2009, mistrovské utkání Strahov
Branky:
17. Vaněk, 48. Přeučil, 90. Vyhnal (pen.)
Slavia: Valeš – Procházka, Komínek, Kolařík, Palko- Přeučil (80.Kučera), Hanousek, Vaněk
Štefan (68. Mareš) – Balcar (65. Mirkovič), Vyhnal

Tak jsme se konečně dočkali. Po dvou dlouhých letech jsme dokázali porazit Spartu v mistrovském utkání. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a první příležitost měl Vyhnal a následně Balcar. Jenže trefil se až Vaněk. Z dobrých 25 metrů, když se dostal k odraženému míči, krásně jej uklidil na zadní tyč sparťanské branky. V následujících minutách jsme měli hru pod kontrolou a dostávali se i do šancí, ale žádná z nich se brankově neujala. Od 30. minuty převzali iniciativu sparťané a začali nám zatápět. Branku na 1:1 jsme dostali po nedorozumění Valeše a Komínka. Bylo z něho autové vhazování, z něhož sparťané Šmidrkal a Putz vytvořili krásnou kombinací vyrovnávací branku.

Vyšel nám náramně vstup do druhého poločasu, když třetí roh v pořadí odvrátili pouze ke Komínkovi, který přenesl míč na úplně volného Přeučila a ten nezaváhal, 2:1. Následujících deset minut jsme ještě hru kontrolovali, ale od 65. minuty začala mít Sparta převahu a dokázala si vypracovat několik brankových situací, ale gólem nakonec skončila situace, ze které by jej nikdo nečekal. Palko a Kolařík zaváhali při odkopu a hbitý Říha toho využil a srovnal skóre. Naše mužstvo se však nevzdalo a bojovalo dál. V šanci se ocitl Kolařík, poté Přeučila zastavil praporek pomezního na hranici ofsajdu a Mareš svou střelu také neumístil přesně. Až v 90. minutě přisvítil hostující Smetana, jeho spoluhráč Košút zahrával hlavou malou domů, kterou však vystihl Vyhnal a při pokusu o zakončení byl faulován brankářem v pokutovém území. Sám Vyhnal si vzal míč a prudkou ranou prolomil prokletí zvané Sparta.

Hodnocení trenéra Peřiny: „Co dodat? Jsme nesmírně šťastní, že jsme toto mimořádné utkání zvládli. Kluci bojovali, dřeli a projevili větší touhu po vítězství než soupeř a proto máme tři body a po dvou letech i skalp Sparty. Musím všem poděkovat za odpovědný výkon a věřím, že budeme natolik pokorní, abychom zvládli i následující zápasy s méně atraktivními soupeři, než je Sparta, protože pak by toto vítězství nemělo takovou váhu, jakou má nyní.“

Slavia dorost „C“ – AC Sparta Praha „C“ 1:0 (1:0)
Branka:
7. Goiš
Slavia: Jiří Měsíček – Jakub Šimkovský, Lukáš Šlehofer, Jan Mikula, Jakub Sudek – David Smolák (76´ Filip Melecký), Marek Náhlovský (65´ Vojtěch Šebek), Vladimír Halama, Adam Hofman – Jakub Goiš, Martin Gejdoš (62´ Daniel Veselý)
Další náhradníci: Ladislav Gazdík, Patrik Novák, Václav Černý

Na toto utkání jsme se pečlivě připravovali s vědomím síly našeho soupeře, který má opravdu velmi kvalitní tým a vede ligovou tabulku mladšího dorostu. Podzimní souboj na Spartě skončil remízou 1:1. Utkání se od počátku hrálo ve velmi vysokém tempu a velkým přínosem je, že toto tempo udávali především naši hráči. Soupeře jsme překvapili důraznou hrou a úspěch se brzy dostavil. V 7. minutě vyhrál Náhlovský hlavičkový souboj ve středu pole a vyslal do průniku Goiše. Ten si v souboji poradil jak s obráncem, tak i s brankářem, a umístěnou střelu poslal do soupeřovy sítě. Pokračovali jsme v nátlakové hře, ale Sparta postupně hru vyrovnala a přebírala iniciativu. Naše obrana však tentokrát pracovala bez větších chyb a branku hájil vynikající Měsíček, který podal jeden za svých nejlepších výkonů. Další šance zůstaly nevyužity, a tak poločas skončil naším jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s jasným cílem udávat tempo hry a dotáhnout utkání do vítězného konce. My jsme nadále pokračovali v útočné hře a chtěli jsme dát branku. Soupeř se však rovněž nevzdával. Útok střídal útok a hrálo se velmi kvalitní utkání za přispění obou týmů. K dalšímu oživení hry přispěli i střídající hráči. V závěru utkání jsme si vytvořili několik slibných brankových příležitostí, ale výsledkem bylo pouze nastřelené břevno. Další branky už nepadly, a tak utkání poločasovým výsledkem skončilo. Náš tým předvedl vynikající kolektivní výkon a po dlouhé době hlavně pěkný, moderní a atraktivní fotbal, který se musel líbit velmi dobré divácké návštěvě.