Juniorka stále při chuti | SK Slavia Praha

Juniorka stále při chuti

V devatenáctém kole ČFL zvítězila rezerva na hřišti Semil 4:2. Slávisté od dvacáté minuty prohrávali, inkasovaný gól je ale vyburcoval a ještě do přestávky otočili skóre. Dvě branky zaznamenal Tomáš Hašler, naše zimní posila ze Štětí.
Už od 20. minuty jsme prohrávali. Naše obrana zazmatkovala a nechala vystřelit úplně volného Soukupa, který z dvaceti metrů propálil Kozáčika. Ve 27. fauloval semilský Kovář unikajícího Kalivodu. K rozehrávce standardní situace se postavil Hottek, jeho dělovku vyrazil gólman David Václavík o břevno pouze před sebe. Tam už čekal Hašler a pohotově vyrovnal. Po přihrávkách Dubského a Kalivody se do dvou dobrých šancí dostal v průběhu první půle Kučera, ale z mírného úhlu Václavíka neprostřelil. Přesto jsme nakonec odcházeli do šaten jako vedoucí mužstvo. Těsně před koncem poločasu Kalivoda nádherně našel z pravé strany Hašlera, jenž se prosadil přes jednoho ze soupeřových obránců a s lehkostí usměrnil míč do sítě.

Po přestávce neuběhlo ani pět minut a naše juniorka zasadila sestupem ohroženému soupeři další ránu. Rohový kop rozehrál Hottek, jeho centr prošel až na zadní tyč, kde číhal osamocený Milan Zachariáš a pohodlně zvýšil na 3:1. Kouč domácích poté dvojím střídáním oživil hru a jeho celek začal více útočit. Snaha soupeře však končila uvnitř našeho vápna, jejich střely byly buď slabé nebo mířily mimo. Slávistům se tak otevřel prostor pro brejky. Hottek nejprve trefil břevno. Neuspěl ani Kalivoda, jehož gólmanem ztlumený pokus vykopl z brankové čáry obránce Vladyka. V 77. vybídl Kučera ke skórování opět Hottka, ovšem ten o několik centimetrů minul pravou tyč.V 86. vykřesal střelou z dálky naději pro Semily ještě Vladyka. Minutu na to nám ale dvoubrankový náskok vrátil Kučera, který dorážel po centru Kalivody a následné Hašlerově hlavičce do břevna.

„Jsem rád, že jsme navázali na vítězství s Mílínem, i když naše hra nebyla tentokrát tak kvalitní. Semily byly dnes hodně nervózní a podaly špatný výkon. Výhry si přesto cením,“ uvedl kouč Luděk Klusáček.

„Byl to těžký zápas, navíc jsme si ho v závěru ještě zkomplikovali. Místo toho, abychom využili některého z našich předchozích brejků a definitivně rozhodli, jsme v závěru zbytečně inkasovali,“ popisoval své pocity z utkání Tomáš Hašler. „Naštěstí se vzápětí trefil Kučera a my se nemuseli strachovat o výsledek,“ dodal střelec dvou branek a spolu s Kalivodou jeden z nejlepších fotbalistů na hřišti.

Semily – Slavia B 2:4 (1:2)
Branky: 20. Soukup, 86. Vladyka – 27. a 45. Hašler, 50. Milan Zachariáš, 87. Kučera
Sestava Semil: D. Václavík – Gottwald, Vladyka, Kovář, Jeník – Mencl, Jirásko, Chod (59. Tuma), Bejda – Soukup (78. Preissler) , Havel (59. Poledník)
Sestava Slavie: Kozáčik – Kratochvíl, Milan Zachariáš, P. Novotný, Kounovský – Kalivoda, Stibůrek, Dubský, Hottek (81. Herda) – Kučera, Hašler (90. Lexa)
ŽK: Vladyka, Soukup, Kovář, Václavík – Milan Zachariáš, Kučera