Do odvety poháru s remízou 1:1 | SK Slavia Praha

Do odvety poháru s remízou 1:1

Slavia v prvním zápase 4. kola Ondrášovka Cupu remizovala na hřišti Viktorie Žižkov 1:1. Obě branky padly z penalty.

PRAHA/ŽIŽKOV - Slavia v prvním zápase 4. kola Ondrášovka Cupu remizovala pod televizní věží s Viktorií Žižkov 1:1. Ani jeden z týmů ale nedokázal v devadesáti minutách vstřelit branku ze hry, oba góly padly z nařízených pokutových kopů.

První penalta spatřila světlo světa po souboji Vomáčky se Súkenníkem už v jedenácté minutě. Folprecht namířil svou střelu z dosahu gólmana Jaakkoly a domácí vedli 1:0. Dvě minuty nato mohl Vomáčka svoje zaváhání napravit, proti jeho střele se ale výborným zákrokem blýskl brankář Vaclík. Do šancí se v první půli dostali ještě Milan Černý a Jakub Hora, oba ale branku těsně minuli.

Druhá penaltová situace se zrodila v 53. minutě. Vaclík ve vápně fauloval pronikajícího Koreše, k míči se postavil Jaroslav Černý, s přehledem proměnil a bylo vyrovnáno. Sešívaní pak měli ještě dvě velké šance na otočení výsledku, Čelůstka ale namířil svou hlavičku jen do Vaclíkových rukavic a Kaufman v nadějné pozici vysoko přestřelil.

Malé pražské derby Žižkova a Slavie tak dopadlo nerozhodným výsledkem 1:1. Odveta se uskuteční v Synot Tip Areně za čtrnáct dnů, přesný termín bude ještě potvrzen.

"Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas. Viktorku jsme v posledních zápasech sledovali, potvrdilo se nám to, že dokáží hrát nadoraz a k soupeři včas přistupovat, což se potvrdilo hlavně v prvním poločase, kdy jsme se nemohli vůbec dostat do hry. První půle byla z naší strany vysloveně špatná," uvedl po zápase trenér Michal Petrouš.

"Po přestávce jsme změnili rozestavení a začali jsme mít herně navrch, z toho vyplynula i penalta, protože jsme soupeře dostali malinko do tlaku. Hraje se na dva zápasy, z tohoto pohledu je to cenná remíza, půjdeme do odvety s výhodou," dodal náš trenér.

"Remíza je spravedlivá, náš výkon hodnotím kladně, mladí hráči mě překvapili. Potřebují odehrát takových zápasů co nejvíce, získat zkušenosti. Pokud tento kádr bude delší dobu pohromadě, pak bude konkurenceschopný i v první lize," uvedl trenér domácích Martin Pulpit.

FK Viktoria Žižkov - SK Slavia Praha 1:1 (1:0)

Branky: 11. Folprecht (z pen.) - 53. Jaroslav Černý (z pen.)

Žižkov: Vaclík - Zawada, Klimpl, Bodeček, Kučera (12. Bořil) - Brusch (66. Markovič), Folprecht, Houžvička, Slodowy - Súkenník, Štoček

Slavia: Jaakola - Janda, Vomáčka, Čelůstka, Kaufman (78. Trapp) - J. Černý, Ragued, Koreš (81. Duranski), M.Černý, Hora - Zákostelský (57. Vyhnal)

ŽK: Vaclík, Zawada, Bodeček

Diváci: 1 853

Rozhodčí: Paták - Zlámal, Lhoták