Cesta do finále

Už ve středu čeká sešívané nejdůležitější zápas MOL Cupu. Připomeňte si letošní cestu Slavie do finále!

SK Slavia Praha – FK Fotbal Třinec 5:1 (0:1)

29. září 2017, Eden

Slavia po poločase svého úvodního zápasu překvapivě prohrává s rozjetým druholigovým Třincem, krátce po přestávce ale otáčejí výsledek Altintop s Frydrychem. Sešívaní nakonec vítězí 5:1 i díky dvěma brankám Tomáše Necida.

Branky: 71. + 90. Necid, 49. Altintop, 53. Frydrych, 60. Sýkora – 45. Hošek

ŽK: Kateřiňák, Bedecs (oba TRI)

Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, Vít

Diváci: 3 968

SK SLAVIA PRAHA: Kovář – Bořil (73. van Buren), Bílek (C), Frydrych, Flo – Sýkora, Hromada (46. Stoch), Souček, Zmrhal – Mešanović (32. Altintop), Necid

FK FOTBAL TŘINEC: Paleček – Bedecs, Čelůstka (C), Hošek (65. Juřena), Ilko, Janošík, Kateřiňák (70. Vaněk), Masař, Reintam, Samiec, Šumbera (81. Velner)

FC Vysočina Jihlava – SK Slavia Praha 1:3 (1:0)

25. října 2017, Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava

Také ve 4. kole MOL Cupu si sešívaní vyzkoušeli, jaké to je prohrávat o poločase. Stejně jako proti Třinci, i v Jihlavě ale stihli po pauze rychle otočit. Trefili se Frydrych a Necid a výsledek 3:1 pečetil ještě do 60. minuty Flo.

Branky: 21. Nový – 52. Frydrych, 56. Necid, 59. Flo

ŽK: Záviška – Bílek

Rozhodčí: Houdek – Kubr, Vlasjuk

Diváci: 2 348

FC VYSOČINA JIHLAVA: Rakovan – Tlustý (65. Urblík), Kryštůfek, Krejčí, Keresteš – Záviška, Vaculík, Nový, Novotný (76. Dvořák) – Ikaunieks, Rabušic (68. Klíma)

SK SLAVIA PRAHA: Kovář – Frydrych, Bílek (C), Jugas, Flo – Hromada, Rotaň – Stoch (46. van Buren), Danny (77. Altintop), Zmrhal – Necid (88. Škoda)

SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 2:0 (2:0)

7. března 2018, Eden

Slávisté ve čtvrtfinále poháru oplatili Liberci podzimní ligovou porážku a postoupili díky výhře 2:0. Jako první se sice radoval Liberec, Pulkrabův gól ovšem nebyl uznán kvůli předchozímu faulu. Ve 25. minutě tak už zaúřadoval Milan Škoda, který proměnil penaltu po faulu na Hromadu, o deset minut později pak Stoch nacentroval z rohového kopu, Bořil vrátil míč před branku a Michal Frydrych dal svůj třetí gól ve třech pohárových zápasech. Zajímavý byl zápas především pro trenéra Trpišovského a řadu exlibereckých hráčů v kádru Slavie, kteří se poprvé postavili proti svému někdejšímu klubu.

Branky: 25. Škoda (pen.), 35. Frydrych

ŽK: Jugas, Bořil, Necid, Frydrych – Kacharaba, Breite, Pulrab, Karafiát

Rozhodčí: Berka – Pelikán, Kubr

Diváci: 4 997

SK SLAVIA PRAHA: Kolář – Frydrych, Jugas, Pokorný (82. Deli), Bořil – Stoch, Souček, Hušbauer, Hromada (45. Danny), Sobol – Škoda (C) (71. Necid)

FC SLOVAN LIBEREC: Nguyen – Coufal (C), Karafiát, Kačaraba, Kerbr – Oscar (76. Ševčík), Folprecht, Breite (61. Da Silva), Potočný (61. Bartl) – Bosančić – Pulkrab

SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

17. dubna 2018, Eden

Do svého prvního pohárového finále od roku 2002 postoupili sešívaní přes Mladou Boleslav, která se tou dobou v lize spíše trápila a k MOL Cupu tak upírala svou jedinou naději na pohárovou Evropu. Slavia měla tlak už v první půli, branku ale nevstřelila. To ve druhém poločase šli červenobílí rychle do vedení díky Hušbauerově ráně ze 48. minuty. Výhru 2:0 za dalších sedm minut pečetil přesnou ranou po přímém kopu Miroslav Stoch.

Branky: 48. Hušbauer, 55. Stoch

ŽK: Ngadeu – Matějovský

Rozhodčí: Marek – Paták, Arnošt

Diváci: 7 326

SK SLAVIA PRAHA: Kolář – Bořil, Jugas, Ngadeu, Flo – Souček (C) – Stoch, Hromada (83. Danny), Hušbauer, Sýkora (74. Tecl) – Necid (90. Sobol)

FK MLADÁ BOLESLAV: Polaček – Pauschek, Takács, Král, Křapka – Jánoš, Kateřiňák (56. Komličenko) – Konaté, Valenta (77. Mebrahtu), Přikryl (56. Matějovský) – Ladra