Béčko prohrálo s Libercem | SK Slavia Praha

Béčko prohrálo s Libercem

Ve dvacátém kole ČFL se juniorce nepodařilo navázat na dvě poslední vítězství a podlehla v Edenu rezervě Liberce 0:1.
V prvním poločase si slávisté nevypracovali žádné vyložené brankové příležitosti. Zůstalo jen u prudké střely Kalivody z pětadvaceti metrů, kterou však reprezentační gólman Kinský kryl. Navíc v 17. minutě stáhl podle názoru rozhodčí Damkové Milan Zachariáš jednoho z libereckých útočníků a uviděl červenou kartu. Převaha jednoho muže v poli byla znát. Krajní záložník Hlava ani Banda své pološance ještě neproměnili. Ve 37. už byl Banda po Jakusově vysunutí do vápna úspěšnější a prostřelil Václavíka.

Po přestávce byla hra vyrovnaná a naši fotbalisté si vytvořili i několik dobrých šancí. Ty největší měli na kopačkách Herda s Kalivodou. Nejprve se v 57. uvolnil Herda, v pokutovém území si narazil s Hašlerem, ale Kinský měl k míči o krok blíž. I u té druhé byl Herda. Dlouhým centrem našel v šestnáctce osamoceného Kalivodu, jeho pokus z několika málo metrů však Kinský zázračně vyrazil. V závěru zápasu už hráli svěřenci Luďka Klusáčka vabank, a tak se začaly objevovat možnosti ke skórování i na straně hostů. Tu největší spálil střídající Hudec. Tváří v tvář Václavíkovi minul o metr levou tyč.

„Klíčovým momentem, který výrazně ovlivnil další průběh utkání, bylo brzké vyloučení Milana Zachariáše. Liberec má natolik kvalitní mužstvo, že i přes naše výrazné zlepšení ve druhé půli dokázal našeho oslabení využít a dovedl zápas do vítězného konce. Přesto nejsem výkonem svých hráčů zklamaný,“ uvedl kouč Luděk Klusáček.

Slavia B – Liberec B 0:1 (0:1)
Branka: 37. Banda
Sestava Slavie: Václavík – Kratochvíl, Suchopárek, Milan Zachariáš, Herda – Kalivoda (79. M. Lexa), Stibůrek, Dubský, Kounovský – Adauto (46. Bálek), Hašler (86. Kotrba)
Sestava Liberce: Kinský – Čapek, Killar, J. Lexa, Širanec – Hodůr (59. Silný), Kočí (75. Hudec), Broschinský, Hlava – Jakus, Banda (88. Šafář)
ŽK: 38. Broschinský, 71. Kočí
ČK: 17. Milan Zachariáš