Čtyři slávisté hráli v základu U21 | SK Slavia Praha

Čtyři slávisté hráli v základu U21

JABLONEC - Ondřej Čelůstka, Adam Hloušek, Milan Černý a Marek Suchý si zahráli devadesát minut v sestavě české U21 v zápase proti Severnímu Irsku, které se hrálo v Jablonci. Jenom na tribuně byl Jan Hošek, který musel kvůli zdravotním problémům vynechat poslední tréninky, Jan Hanuš byl na střídačce jako dvojka.

Češi se ve svižném zápase prosadili ve druhém poločase. Soupeř nejprve neproměnil pokutový kop, po něm naši fotbalisté vstřelili dvě branky, prosadili se bývalí slávisté, Gecov a Dočkal. Ve čtyřech dobrých šancích byl i Adam Hloušek, který hrál na svém bývalém stadionu, ale severoirského gólmana Carsona nepřekonal.

„Jsem rád, že jsme nakonec nastříleli branky a vyhráli jsme, bylo to náročné utkání," řekl Adam Hloušek našemu webu po zápase. Neproměněné šance ho nakonec nemusely mrzet. „Asi jsem moc chtěl dát tady v Jablonci gól. Jejich brankář chytal výborně," pochválil gólmana, který působí v Sunderlandu.

Dalším soupeřem naší jedenadvacítky bude v úterý Německo.

U21 Česká republika - U21 Severní Irsko 2:0 (0:0)

Branka: 72. Gecov, 83. Dočkal
Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Dočkal (89. Zeman), M.Černý, Gecov, Valenta (56. Vácha), Hloušek - Vošahlík (79. Rabušic)