Slávistky v derby neuspěly | SK Slavia Praha

Slávistky v derby neuspěly

Fotbalistky Slavie prohrály v nedělním derby se Spartou 0:3, střetnutí se hrálo ve sparťanském tréninkovém centru v Praze na Strahově. Soupeř rozhodl o své výhře až v posledních dvaceti minutách. Duel jsme dohrávali o deseti. V tabulce zůstáváme na druhé příčce.

Od samého úvodu utkání se iniciativy ujala Sparta a snažila se překonat slávistickou obranu. Ta však pracovala spolehlivě a soupeře do šancí moc nepouštěla. Výjimkou byly pouze možnosti sparťanky Mocové, která v 6. minutě mířila těsně vedle tyče, a hlavička po rohu v podání Heroldové tři minuty před přestávkou, v té chvíli se vyznamenala naše gólmanka Taušová.

Vstup do druhého poločasu jsme měli lepší, do zakončení jsme se ale nedostávali. Jedinou šanci Slavie tak měla na kopačce střídající Holečková. Poté Sparta přitlačila a v 69. minutě se ujala vedení. Po centru Matysové otevřela skóre Mocová. V 77. navíc byla za oplácení vyloučena slávistka Budošová, a to Spartě jen usnadnilo přidat další dvě branky, když se v poslední desetiminutovce trefily Došková a Mouchová.

„Zápas se odvíjel za územní převahy Sparty, snažili jsme se dobře bránit, vyrážet do rychlých brejků, ale bohužel se nám to nedařilo, protože jsme nedokázali podržet míč. Druhá půle byla z naší strany o něco lepší, jenže první dva góly jsme si prakticky dali sami po zbytečných chybách, při první brance jsme nepřebrali útočnici Mocovou, při druhé špatně rozehrála střední obránkyně. A tímto jsme darovali Spartě vítězství,“ uvedl trenér Martin Šeran.

Sparta - Slavia 3:0 (0:0)
Branky: 69. Mocová, 81. Došková, 87. Mouchová
Sestava Slavie: Taušová - Zubková, Hejlová, Hreňová, Bottová - Šteffanová (72. Jeřábková) - Benýrová (72. Šeranová), Pěničková, Budošová, Přibyslavská (55. Holečková, 88. Tománková) - Chlumecká
ČK: 77. Budošová