Slávistky v semifinále domácího poháru | SK Slavia Praha

Slávistky v semifinále domácího poháru

Fotbalistky Slavie obhajující vítězky domácího poháru z předchozí sezony, si zajistily postup do semifinále domácího poháru po vítězství na hřišti Lokomotivy Brno 6:0.

Hráčky Slavie nastoupily do prvního utkání nového roku a již od prvních minut utkání ukázaly, že nic neponechají náhodě. Pevně ovládly průběh zápasu a projevily svou dominanci na hřišti. Fotbalistky Slavie nastřílely Brnu šest branek, přestože výsledek mohl být ještě výraznější, několik šancí zůstalo nevyužito. V první půli zápasu se jako první prosadila Michaela Khýrová, která otevřela střelecký účet. Následovaly úspěšné střely Martiny Šurnovské, Kristíny Košíkové a Haleigh Stackpole. Ve druhém poločase pak konečný výsledek zápasu uzavřely Tamara Morávková a Petra Divišová.

„Do zápasu jsme šly s jasným cílem postoupit, od úvodu zápasu až do konce jsme měly hru jasně pod kontrolou. Kombinačně jsme si vypracovaly několik dalších brankových příležitostí a zápas mohl skončit vyšším brankovým rozdílem. S výsledkem i průběhem zápasu jsme spokojeny, doufám, že si formu i herní projev přeneseme do nadcházejících zápasů,“ hodnotí pohárové utkání obránkyně Kristína Košíková.

V sobotu 9. března se naše fotbalistky postaví svému prvnímu ligovému utkání tohoto roku, kdy zamíří na hřiště Slovanu Liberec. Zápas se rozehraje od 10:30 hodin na umělé trávě v Doubí.