Slávistky se dnes utkají v předkole o Ligu mistryň | SK Slavia Praha
Více

Slávistky se dnes utkají v předkole o Ligu mistryň

Slávistické ženy odcestovaly ve středečních ranních hodinách z letiště Václava Havla na Island, kde je ve středu 21. září čeká úvodní zápas Ligy mistryň proti Valuru Reykjavík.

Los Ligy mistryň přiřkl slávistkám islandský Valur, který momentálně vede po 16.kole nejvyšší ženskou fotbalovou ligu na Islandu, která se hraje od konce dubna do začátku října. Tým hraje své domácí zápasy na stadionu v Hlíðarendi v Reykjavíku a týmové barvy jsou stejně jako Slavie červená a bílá. Fotbalistky Slavie nečeká nic jednoduchého, Valur vyhrál 11 krát ligu a 13 krát islandský pohár žen. Tým trenéra Valuru Pétura Péturssona tvoří pouze hráčky islandské národnosti, na mezinárodní úrovní se prosazuje především golmanka Sandra Sigurdardottir, které je i jedničkou islandské reprezentace.

„Na zápas s islandským Valurem jsme se v lize skvěle naladily, v týmu panuje pozitivní nálada a víme, jak velkou útočnou sílu máme. Hodně věřím, že si na Islandu vytvoříme gólové příležitosti, ze kterých se prosadíme,“ prozradila před úvodním zápasem záložnice Tereza Szewieczková.

Utkání se hraje ve středu 21.9. od 19:00 (českého času) na stadionu soupeře. Přímý přenos zápasu odvysílá pouze místní televize, proto sledujte klubové sociální sítě pro aktuální dění ze zápasu. Odveta je pak na programu 28.9. od 15:00 na Xaverově.

Aktuálně

V neděli od 14:00 derby žen na Letné

23. 3. 2023
Slávistky čeká v neděli první derby jarní části sezony. Utkání je na programu v neděli 26.března od 14:00 v epet Areně. Derby žen odvysílá živě O2 TV Sport. Vstupenky jsou v prodeji online.

Hráči na hostování: Branka Zeronika pomohla Příbrami do čela

23. 3. 2023
Jak se v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem přehledu.

Přinést naději a pomáhat všude, kde bude potřeba

23. 3. 2023
SK Slavia Praha a Odbor přátel založily Nadační fond Slavie, jehož podstatu a směřování představují čestní zástupci správní rady.

Další články