Hráči na hostování: Gól i červená pro Valentu, Fila přispěl k remíze se Spartou | SK Slavia Praha

Hráči na hostování: Gól i červená pro Valentu, Fila přispěl k remíze se Spartou

Jak se v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování se dočtete v našem pravidelném přehledu.

FORTUNA:LIGA

Ubong Ekpai (FK Mladá Boleslav): Proti Slovácku strávil na trávníku přes hodinu hry, za stavu 0:1 pro soupeře byl střídán Krobotem. Zápas skončil remízou 1:1.

Mick van Buren (FC Slovan Liberec): V zápase s pražskými Bohemians strávil nizozemský útočník na hřišti 85 minut, v kterým patřil k nejaktivnějším hráčům hostů a Slovanu pomohl k vítězství 2:0. Sám mohl skórovat v 60. minutě, ránu z dobré pozice ale poslal o kus nad břevno.

Jan Matoušek (FC Slovan Liberec): I čtyřiadvacetiletý křídelník nastoupil v Ďolíčku v základní sestavě, svojí rychlostí trhal obranu soupeře, gólově se ale neprosadil a v závěru byl střídán odpočatým Rondičem.

Filip Prebsl (FC Slovan Liberec): Talentovaný obránce dostal i v duelu s Bohemians důvěru trenérů, ve středu tříčlenné defenzivy Severočechů působil jistým dojmem, domácím nedovolil skórovat a i díky němu modrobílí získali další tři body do ligové tabulky.

Matěj Valenta (FC Slovan Liberec): Mladý středopolař zažil o víkendu rozporuplné utkání, hosty sice už ve 2. minutě přesnou ranou poslal do vedení, a i v následných minutách patřil k oporám Liberce, v 73. minutě ale uviděl červenou kartu za ostrý faul na Hálu a zápas pro něj tak předčasně skončil.

Michal Beran (Bohemians 1905): Do duelu s Libercem naskočil v 62. minutě s úkolem zdramatizovat nepříznivý vývoj zápasu, pomoci domácím skórovat se mu ale nepodařilo. Do statistik se zapsal žlutou kartou, kterou od rozhodčího uviděl v samém závěru utkání.

Daniel Fila (FK Teplice): V duelu se Spartou odehrál přesně 60 minut, do statistik se zapsal asistencí na první gól Gninga, kterému ve vápně přesně sklepl vysoký centr Hyčky z pravé strany. Zápas skončil remízou 2:2, která sklářům pomohla k posunu na jedenácté místo tabulky.

Srdjan Plavšić (FC Baník Ostrava): Drobný křídelník nastoupil proti Pardubicim v základní sestavě a v novém působišti se uvedl velice aktivním výkonem. Do soupeřovy šestnáctky sypal jeden centr za druhým a i díky jeho výkonu Baník vybojoval cenné body.

Jakub Markovič (FK Pardubice): V Ostravě čelil mladý brankář pěti střelám na bránu, inkasoval třikrát a Pardubice opět nezískaly ani bod. První gól odchovanec Slavie dostal ještě v první půli z penalty, v druhém poločase pak neměl nárok na tečované zakončení Tijaniho ani ránu Kuzmanoviče z bezprostřední blízkosti.

Tomáš Vlček (FK Pardubice): Proti Baníku nastoupil v základní sestavě, i přes veškerou snahu ale nezabránil další prohře Východočechů. Smolný moment si vybral u druhé branky domácích, kdy za záda bezmocného Jakuba Markoviče tečoval ránu domácího Tijaniho.

Marek Icha (FK Pardubice): V premiéře za Pardubice strávil na hřišti osmdesát minut, v poli se prezentoval aktivním výkonem, díky kterému hosté v některých pasážích jasně přehrávali soupeře, dařilo se jim ale pouze po vápno a domů se vrací bez bodu.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Antonín Kinský (MFK Vyškov): Při remíze 1:1 na hřišti Třince čelil čtyřem střelám mezi tři tyče, svůj tým několikrát podržel a pomohl tak hostům k zisku bodu, který udržel Vyškov na druhém místě druholigové tabulky.

František Matys (MFK Vyškov): V utkání s Třincem potvrdil, že si právem zaslouží důvěru trenérů, v defenzivě předvedl jistý výkon a i díky němu Vyškov vybojoval cennou remízu.

Michal Hošek (FC Sellier & Bellot Vlašim): Na hřišti Dukly odehrál osmdesát minut, ve kterých se hostům nedařilo, i kvůli penaltě dvakrát inkasovali a nenavázali na vysoké vítězství s Prostějovem.

Tomáš Rigo (FC Sellier & Bellot Vlašim): Na Julisce odehrál slovenský záložník celý zápas, gólově se však neprosadil a Vlašim se tak stále nachází na posledním místě tabulky.

Matyáš Vágner (FC Sellier & Bellot Vlašim): Vlašimská jednička odchytala dobré utkání, z pěti ale střel inkasovala dvakrát a neodvrátila další porážku Středočechů.

Filip Horský (FC Sellier & Bellot Vlašim): Na Dukle odehrál skoro celý zápas, skórovat se mu však tentokrát nepodařilo a v závěru byl střídán čerstvým Ugwuem.

Adam Toula (FC Sellier & Bellot Vlašim): Do zápasu vběhl v 64. minutě s cílem strhnout doposud bezbrankový zápas na stranu Vlašimi, Dukla ale v závěrečné půlhodině dvakrát skórovala a další zaváhání nepřipustila.

Denis Halinský (FC Sellier & Bellot Vlašim): Devatenáctiletý obránce nastoupil v základní sestavě, i přes aktivní výkon v defenzivě ale porážce modrobílých zabránit nedokázal.

Jakub Zeronik (FK Příbram): Jednadvacetiletý záložník odehrál závěrečných jedenáct minut, ve kterých domácím aktivním výkonem pomohl ke srovnání skóre na konečných 2:2.

Česká fotbalová liga

David Štětka (Sokol Houstoň): Proti B-týmu Bohemians opět nechyběl v základu a spolehlivým výkonem přispěl k remíze 1:1.