Úspěšný nábor. Do Měcholup dorazil Bořil i 109 dětí | SK Slavia Praha
Více

Úspěšný nábor. Do Měcholup dorazil Bořil i 109 dětí

V pondělí 5. září proběhl nábor do mládežnické akademie. Do Horních Měcholup zavítalo na 109 kluků i holek, kteří se na náboru potkali také s hráči A-týmu Janem Bořilem, Markem Ichou a Matějem Juráskem.

Proběhl první nábor letošní sezony, který se uskutečnil 5. září v tréninkovém centru v Horních Měcholupech. Letošní nábor byl určený pro kluky narozené v letech 2013 – 2018 a dívky narozené v letech 2011 – 2018. Celkem dorazilo na 109 dětí.

Na úvod se každý z účastníků zaregistroval nebo potvrdil svůj příchod, u kterého byl také odměněn drobnými slávistickými dárky. Před oficiálním zahájením se všichni účastníci i jejich rodiče mohli vyfotit s hráči A-týmu, od kterých také dostávali podepsané kartičky. Na pondělní nábor za malými slávisty dorazili Jan Bořil, Matěj Jurásek a Marek Icha.

„Pro děti bylo zpestřením určitě to, že na nábor za nimi přišli také hráči A-týmu, kteří se s nimi vyfotili a rozdali jim podepsané kartičky. Dalším zpestřením pro starší děti mohlo být testování rychlosti, které jsme prováděli na našich fotobuňkách,“ řekl šéftrenér přípravek Kryštof Herold.

Po úvodním slovu šéftrenéra přípravek všem rodičům mohl nábor začít. Děti byly rozdělené do skupin podle věku a všichni si vyzkoušeli nejrůznější stanoviště. Od překážkových drah, pohybových her, štafetových závodů až po měření času běhu na fotobuňkách a samozřejmě fotbalu.

„Někteří mě velmi překvapili, jsem rád, že přišlo i hodně holek, které jsou šikovné. Doufám, že do budoucna je na čem stavět. Začínajícím fotbalistům bych doporučil hlavně aby je to bavilo, protože kolektiv je pro děti super. Když budou mít jakýkoliv pohyb, tak je to jedině dobře,“ měl jasno Jan Bořil.

Po náboru, který trval přibližně hodinu a půl, se rodiče mohli zeptat trenérů na vše, co je o akademii zajímalo. O výběru či doporučení hráče do partnerského klubu se všichni účastníci dovědí v nejbližších dnech skrze emailové adresy.

Pokud někdo z nějakých důvodů náborový den nestihl, může se obrátit na e-mail nabor@slavia.cz a domluvit se na případné individuální schůzce.

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články