​Slavia přehodnotila rozhodnutí o hostujících hráčích | SK Slavia Praha
Více

​Slavia přehodnotila rozhodnutí o hostujících hráčích

Po zkušenostech z podzimní části sezony se Slavia rozhodla, že svým hráčům hostujícím v dalších klubech nebude povolovat nastoupit do vzájemných zápasů.

Slavia se před současnou sezonou rozhodla, že hráči, které poslala na hostování, můžou proti svému mateřskému klubu nastoupit. K tomuto rozhodnutí dospělo vedení klubu zejména z důvodu hostování velkého počtu našich hráčů ve Slovanu Liberec, který by tak opačným postupem mohl být mimořádně sportovně oslaben.

Nicméně po podzimní části sezony jsme došli k závěru, že se jednalo o veskrze negativní zkušenost, a to z několika důvodů. Vzájemné utkání s Libercem ukázalo, že toto rozhodnutí nepřineslo kýžený efekt. Část hráčů hostujících v dresu soupeře proti Slavii nastoupit nechtěla, druhá část šla naopak do vzájemného zápasu přemotivovaná. Během zápasu tak docházelo například k soubojům, při kterých hrozilo zranění hned dvou kmenových hráčů Slavie.

Slavia věřila, že její předsezonní rozhodnutí o možnosti nechat hostující hráče nastoupit motivuje i ostatní kluby ke stejnému kroku. Nicméně se tak nestalo a sešívaní v tomto rozhodnutí zůstali osamoceni.

Posledním důvodem, proč hostující slávisté mohli na podzim ve vzájemných zápasech nastupovat, byl právě velký počet hráčů na hostování v Liberci. Na severu Čech aktuálně hostuje mnohem nižší počet hráčů, a proto nemůže dojít k oslabení soupeře. V ostatních klubech FORTUNA:LIGY jsou pro jarní část zapůjčeni vždy maximálně dva hráči, což je počet, který při jejich absenci nijak nemůže ovlivnit výkon klubu.

Věříme, že toto rozhodnutí, které souvisí i s naším úterním návrhem opatření směrem ke komisi rozhodčích FAČR ohledně ochrany zdraví hráčů, přinese do budoucna Slavii i jejím hráčům naopak pozitivní zkušenosti.

Aktuálně

Totální podcast s Petrem Hurychem

9. 6. 2023
V šestém díle naší pravidelné podcastové série se tentokrát můžete těšit na manažera mládeže Petra Hurycha. S Michalem Půrem si povídal například o sešívané filozofii ve výchově hráčských talentů nebo fyzické i psychické připravenosti nastupujících generací sportovců.

Marjolen Wafula Nekesa - nejlepší střelkyně ligy!

9. 6. 2023
Keňská fotbalistka a útočnice Slavie Marjolen Wafula Nekesa oslavila s týmem svůj první mistrovský titul a ve své první sezoně v české nejvyšší soutěži žen nastřílela 14 branek a stala se nejlepší střelkyní ligy! Na druhém místě se umístila Tereza Kožárová.

Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem

8. 6. 2023
Přečtěte si v článku, jak bude vypadat letní příprava slávistů na novou sezonu a na koho v jejím rámci narazí.

Další články