Bořil: Slavia je priorita | SK Slavia Praha
Více

Bořil: Slavia je priorita

Kapitán sešívaných Jan Bořil podepsal na soustředění v Rakousku novou smlouvu, čímž si jeho služby Slavia pojistila na další tři roky. „Ve Slavii chci zůstat co nejdéle,“ říká obránce.

Ve Slavii jste už čtyři a půl roku, teď jste s ní podepsal novou smlouvu. Jak si nového kontraktu ceníte?
„Hrozně moc. Jsem rád, že tady mohu působit ještě další roky. Udělám vše pro to, aby byli všichni spokojení. Jak já, tak hlavně Slavia.“

Za dobu vašeho působení jste s týmem dokázali neuvěřitelné věci. Jak těžké bude s novou smlouvou obhájit dosažené mety?
„To je vždy složité. Každý rok. My ale víme, o co se hraje. Chceme se pohybovat na těch nejvyšších příčkách a dostat se znovu do Ligy mistrů. Samozřejmě chceme také vyhrát titul. Pořád to ale stoupá nahoru a já doufám, že to tak zůstane a úspěchy budou přibývat.“

Vaše jméno se skloňovalo v souvislostech se zájmem zahraničních klubů. Znamená nová smlouva něco důležitého v tomto ohledu?
„Rozhodně ano. Já už jsem předtím říkal, že bych ve Slavii chtěl zůstat co nejdéle. Za zájem ze zahraničí jsem moc rád, ale jakmile přišla tahle nabídka od Slavie, tak jsem to nemohl odmítnout. Jsem tu hrozně rád, chceme získávat tituly a hrát Ligu mistrů. To je priorita.“

Ve Slavii jste už čtyři a půl roku. V dnešní době to ale není příliš obvyklé. Lákají vás třeba i nějaké rekordy v klubové příslušnosti?
„Ano, přál bych si ve Slavii dokázat spoustu dalších věcí a nějak se tu zapsat do historie. Chci, aby všichni věděli, že jsem tu byl, jsem a budu ještě hodně dlouho. A já věřím, že budeme úspěšní jako to teď.“

Je někdo, komu byste chtěl poděkovat?
„Chtěl bych poděkovat hlavně panu Tvrdíkovi a mému agentovi a také celé Slavii za to, jak se vše rychle upeklo. Jsem moc rád, že vše dobře dopadlo a že tu můžu zůstat další tři roky. Udělám vše pro to, aby byli všichni spokojení."

Aktuálně

O pauze nevypneme. Derby má celý tým v hlavě

26. 11. 2022
Předávání Klíče primátora hlavního města Prahy si užil i David Jurásek. Po slavnostním ceremoniálu vzpomínal na historickou výhru v derby i prozradil, komu přeje na probíhajícím mistrovství světa.

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články