V sobotu od 19:30 proti Liberci | SK Slavia Praha
Více

V sobotu od 19:30 proti Liberci

V sobotu od 19:30 odehrají sešívaní bez přítomnosti fanoušků domácí utkání v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY proti fotbalistům Liberce.

Utkání pátého kola FORTUNA:LIGY odehrají sešívaní doma, tentokrát se ale kvůli disciplinárnímu trestu nebudou moct spolehnout na podporu fanoušků v ochozech. „Bude to možná podobné jako přípravné zápasy. I když na přípravné zápasy Slavie chodí spousta lidí, takže si to v podstatě ani neumím představit. Bude náročné zápas prožívat. Bude bez lidí, kvůli kterým se to hraje. Ať to dopadne jakkoliv, je to trest pro nás všechny – trenéry, hráče, diváky, kteří sem chodí každý zápas. Proti Olomouci tu bylo před 13 tisíc lidí a 99,9 % z nich nic neudělalo a na zápas přijít nemůžou. Zápas si neužijeme, i když se případné body v tabulce budou počítat. Ani se na zápas netěším,“ okomentoval trest trenér Jindřich Trpišovský.

Co hráče před zavřenými tribunami čeká, nemá jasno ani obránce Jan Bořil. „Nevím, co od toho očekávat, protože bez fanoušků jsem ještě nehrál. Liberec je strašně silný, i když se mu teď nedařilo. Jede sem určitě uhrát nějaký výsledek. My musíme ale vyhrát, protože jsme v minulém kole jenom remizovali. V Karviné jsme nedali šest tutovek a na to se nyní zaměřujeme. Doufejme, že to proti Liberci zmákneme a šance, do kterých se dostaneme, tak proměníme,“ přiblížil rázný obránce to, na co se v trénincích tým soustředí.

V průběhu příprav na zápas s Libercem se také odehrálo první část dvojutkání mezi Kluží a Celticem, jehož vítěz Slavii vyzve v boji o skupinu Ligy Mistrů. I když po remíze 1:1 není vůbec jasné, s kým se sešívaní střetnou, sběr informací taktická příprava v trenérském štábu už je v plném proudu. „Nevíme, proti komu nastoupíme, takže sháníme co možná nejvíc informací, videí. Byli jsme na nich a nakoukáváme videa a hráče jako takové,“ nehodlá trenér ponechat nic náhodě.

První zápas neutekl ani pozornosti Jana Bořila„Na první zápas jsem koukal a musím říct, že mě překvapilo, jak hrála doma Kluž. Hrála velmi aktivně, měli neskutečný presink a protiútoky. Z jednoho dala krásný gól. Celtic je ale zkušený a uhrál si to na remízu. Teď je to 50 na 50, ale já fandím Celticu,“ vyslovil na závěr přání ohledně výhry skotského klubu.

KOMPLETNÍ PREVIEW SLEDUJTE NA SLAVIA TV

Aktuálně

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články