Zemřel skladatel, hudebník a slávista Zdeněk Barták starší | SK Slavia Praha
Více

Zemřel skladatel, hudebník a slávista Zdeněk Barták starší

EDEN – V pátek 26. ledna zasáhla slávistickou obec velice smutná zpráva. Ve věku nedožitých 90 let zemřel hudebník, kapelník, dirigent, hudební publicista a věrný fanoušek Slavie Zdeněk Barták starší.
Poslední rozloučení se Zdeňkem Bartákem se uskuteční v úterý 6. února ve 12 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze – Strašnicích.

Zdeněk Barták starší byl jedním ze zakládajících členů Odboru přátel Slavie, několik let byl i ve výboru, kde měl na starosti kulturní komisi. V období slavných Slávistických karnevalů působil v organizačním výboru, zajišťoval zejména vystoupení umělců.

Zdeněk Barták starší studoval v letech 1944 až 1950 hru na hoboj, v letech 1950 až 1954 pak dirigování a skladbu na pražské konzervatoři. Už jako student hrál na hoboj v Orchestru Karla Vlacha ve hře Divotvorný hrnec a pod vlivem angažmá ve Vlachově kapele sestavil podobný orchestr Zet-Be-Club Praha, později kapela vystupovala jako Orchestr Zdeňka Bartáka.

Jeho kapelou prošla řada zpěváků a zpěvaček, například Petra Černocká, Yvetta Simonová, Milan Chladil, Jiří Štědroň nebo nebo Naďa Urbánková. Orchestr natáčel pořady pro televizi a rozhlas, byl častým hostem gramofonových studií Supraphonu.

Zdeněk Barták starší byl pravidelným návštěvníkem domácích zápasů své milované Slavie. Čest jeho památce!Aktuálně

Totální podcast s Petrem Hurychem

9. 6. 2023
V šestém díle naší pravidelné podcastové série se tentokrát můžete těšit na manažera mládeže Petra Hurycha. S Michalem Půrem si povídal například o sešívané filozofii ve výchově hráčských talentů nebo fyzické i psychické připravenosti nastupujících generací sportovců.

Marjolen Wafula Nekesa - nejlepší střelkyně ligy!

9. 6. 2023
Keňská fotbalistka a útočnice Slavie Marjolen Wafula Nekesa oslavila s týmem svůj první mistrovský titul a ve své první sezoně v české nejvyšší soutěži žen nastřílela 14 branek a stala se nejlepší střelkyní ligy! Na druhém místě se umístila Tereza Kožárová.

Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem

8. 6. 2023
Přečtěte si v článku, jak bude vypadat letní příprava slávistů na novou sezonu a na koho v jejím rámci narazí.

Další články