POSTUP. V odvetě s Dniprem remíza, trefil se Jurečka | SK Slavia Praha

POSTUP. V odvetě s Dniprem remíza, trefil se Jurečka

1:1
(1:0)
3. předkolo, 17. 8. 2023, Košická futbalová aréna
SK Dnipro-1 - SK Slavia Praha
Slávisté v odvetě 3. předkola Evropské ligy remizovali v Košicích s Dniprem 1:1, skóroval Václav Jurečka. Týden starý duel v Edenu ovládli 3:0 a míří do play off. V přímém souboji o základní skupinu UEL vyzvou dalšího ukrajinského soupeře Zorju Luhansk.

Domácí zápas odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek 24. srpna od 19:00. Předprodej vstupenek pro permanentkáře začne v pátek ve 14:00, podrobnosti přineseme dopoledne. Odveta proběhne o týden později v polském Lublinu, kde Zorja, třetí tým minulého ročníku nejvyšší ukrajinské fotbalové soutěže, našla azyl pro svá domácí evropská utkání.

Do odvetného střetnutí proti Dnipru vyslal trenérský tým Aihama Ousoua, který nahradil vyloučeného Igoha Ogbua, v záloze místo Ondřeje Lingra operoval Petr Ševčík. S kapitánskou páskou vedl tým Tomáš Holeš.

Do první šance se ve zbrusu nové Košické Futbolové Aréně, kam dorazilo přes tisíc příznivců Slavie, dostalo Dnipro, volný přímý kop kapitána Pichaljonoka skončil v 9. minutě na zdi. Blok vytloukl na druhé straně pravačkou i Mick van Buren. Po bolestivé srážce Ivana Schranze s Kaplijenkem rozhodčí přerušili hru, oba mohli v zápase pokračovat.

Ve 23. minutě měl úvodní branku na kopačce Václav Jurečka, do akce jej vysunul Ivan Schranz, Kinarejkin výborně zasáhl. První žlutou kartu duelu následně obdržel za podražení Lukáše Provoda Hutsuljak. Po půlhodině hry se skvělým zákrokem prezentoval i Ondřej Kolář, když vytěsnil ránu Pichaljonoka.

Pět minut poté předvedli sešívaní nádhernou akci. Christos Zafeiris centroval, Petr Ševčík hrudí sklepl balon pro Micka van Burena, který ranou z první pravačkou protáhl Kinarejkina. Ukrajinský gólman konečky rukavic vytáhl střelu mířící pod břevno na roh. Minutu před koncem poločasu zahrozilo Dnipro, s hlavičkou Sarapiy doprostřed branky si Kolář poradil. O pár vteřin později van Burenův lob skončil nad břevnem. A slávisty to mrzelo…

V nastaveném čase v síti skončil dalekonosný pokus, který vyslal Rubčynskij – 1:0.

Do druhé půle vyběhly oba týmy bez změny v sestavě, jednobrankové manko udržel Kolář, když reflexivně zasáhl proti halfvoleji aktivního Pichaljonoka. Velmi důležitý zákrok! Mick van Buren po otočce v pokutovém území střílel nad. V 52. minutě se slávisté dočkali vyrovnání, Lukáš Provod krásně vysunul Václava Jurečku, který obstřelil gólmana. Situaci přezkoumal VAR, branku posvětil – 1:1. Nejlepší střelec loňského ročníku FORTUNA:LIGY se prosadil premiérově v letošním ročníku.

Otočit skóre mohl po van Burenově patičce Christos Zafeiris, Kinarejkin byl u své pravé tyče včas. 20 minut před koncem sáhl trenérský tým ke dvojitému střídání, do svého prvního evropského zápasu v životě vyběhl Tomáš Vlček, po zranění se poprvé představil David Douděra. Odpracováno měli Schranz s Vlčkem. V záklonu hlavičkující Petr Ševčík nebyl přesný, van Burena následně nahradil Mojmír Chytil. Křižné ráně Douděry chybělo pár centimetrů.

Na závěr zápasu se na hrací plochu podíval i košický rodák Jakub Hromada, který zapsal první letošní soutěžní minuty. Spolu s ním střídal i Matěj Jurásek, mezi náhradníky usedli Oscar a Jurečka. V 90. minutě mohl Hromada vstřelit vítězný gól, těsně minul. Volný přímý kop Juráska skončil na rukavicích gólmana Dnipra. Odvetný duel tak skončil remízou 1:1.

Další utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského v neděli, do Edenu přijede Baník. Ve čtvrtek na stejném místě proběhne úvodní duel play off o Evropskou ligu proti Zorje Luhansk.