O zlepšení v druhé půli, Jurečkovi i jistotě Evropy | SK Slavia Praha

O zlepšení v druhé půli, Jurečkovi i jistotě Evropy

Jindřich Trpišovský mluvil po remíze s Dniprem o mdlé první půli, zlepšeném výkonu ve druhém dějství, fanoušcích, trefě Václava Jurečky i úlevě z jistoty pohárové Evropy.

„Utkání se dost odvíjelo od výsledku toho prvního zápasu. I když jsme to nechtěli, v první půli to nemělo tempo, hráli jsme hodně opatrně. Chtěli jsme do utkání vstoupit tak, že to budeme mít hodně pod kontrolou, i proto byl vyztužený střed hřiště, abychom byli co nejvíce na míči, měli velké držení a pak z toho byli nebezpeční. Nechtěli jsme pouštět soupeře za svá záda. To se splnilo jen z části, protože první půli jsme do defenzivy odehráli velmi slušně, měli jsme obranu trochu níž, abychom zachytávali míče za naše záda. To se nám dařilo, bohužel se nám ale nedařila ofenzivní fáze na soupeřově polovině. Ztráceli jsme hodně míčů, byli jsme nepřesní, neměli jsme ani dobrý pohyb, byl to mdlý výkon, bez emocí nebo nějakého koučování týmu mezi sebou. I přesto jsme se propracovali do tří šancí, byli jsme dvakrát sami před brankářem a o osudu zápasu jsme mohli rozhodnout mnohem dříve. Bohužel ani jeden sólový nájezd jsme neproměnili, pak navíc ještě gólman chytil Mickovu ránu pod břevno. Pak jsme v nastavení nesmyslně ztratili balon před vápnem a v poslední vteřině dostali gól. První poločas byl z našeho pohledu výsledkové i výkonnostní zklamání,“ říká po remíze v Košicích a postupu přes Dnipro trenér Jindřich Trpišovský.

„Druhá půle se z našeho pohledu hodně zlepšila, i když začala gólovou šancí soupeře, kterou Koli chytil. Pak už ale náš výkon šel nahoru, dali jsme po hezké akci gól a měli spoustu dalších palebných pozic a střel. Chtěli jsme zápas strhnout na svoji stranu, bohužel jsme ale z dobrých palebných pozic netrefovali bránu. Gólman soupeře předvedl skvělé zákroky, i proto zápas skončil remízou. Celkově jsme měli podat lepší, přesvědčivější výkon, hlavně v prvním poločase to od nás byl jeden z nejhorších výkonů za poslední dobu.“

Přijelo vás podpořit opravdu hodně fanoušků, co říkáte na jejich počet i to, co na tribunách předvedli?
„Samozřejmě si toho vážíme. Včera jsme některé potkali ve městě, teď ráno před zápasem dokonce dorazili i před hotel. Je ton neskutečné, že ve všední den jsme měli domácí prostředí, lidi skvěle fandili. Jsme za to opravdu moc vděční a přes to, že proti nám stál fakt dobrý soupeř, nás mrzí, že jsme nepředvedli lepší výkon a nedotáhli zápas k vítězství. Fanoušci si od nás hlavně v prvním poločase zasloužili větší zaujetí i kvalitu.“

Konečně se střelecky prosadil Václav Jurečka, ulevilo se vám?
„Hlavně se asi ulevilo jemu, že tady byl VAR. Kdyby ne, gól by pravděpodobně neplatil a my bychom ho asi neprávem zabili, že byl zase v ofsajdu. Mně se ulevilo spíš proto, že jsme dali gól. Potřebovali jsme v tu chvíli vzít sebevědomí soupeři, kterému jsme ho nabídli tím jejich gólem do šatny a šancí z kraje druhé půle. Vencova branka nás zklidnila a soupeře to trochu zarazilo. Mně je úplně jedno, kdo ty góly dává, jestli on nebo někdo jiný, Venca dobře pracoval pro tým a tým byl úspěšný. Moc neřeším, kdo v takové situaci dává góly, i když mu to samozřejmě přeji. Může to pro něj být pozitivum směrem do budoucna, já se tím ale vůbec netrápil, protože on navíc hraje na pozici křídelníka, takže to není klasický hrotový hráč. Pro mě jsou měřítka spíše výkonnostní, pracovitost hráče a jeho kvalita, to řadím výše. Samozřejmě i za jeho snahu pro tým jsme za ten gól rád a přeji mu to.“

Jako další soupeř vás v posledním předkole čeká Zorja Luhansk. Co říkáte na dalšího soupeře z Ukrajiny?
„Je to zajímavost, paradox losů. Ve čtvrtém kole potkáme tým, který skončil v tabulce ukrajinské ligy o místo hůře než Dnipro. Myslím si, že pro nás je to anomálie, ale je to pro nás dobře, Potkali jsme určitý styl soupeře, na který navazujeme. Ukrajinský fotbal je hodně signifikantní, podobný. Na soupeře jsme zatím moc nekoukali, i když jsme na něj už nějaké lidi poslali, a vypadá to, že je to tým typologií hodně podobný Dnipru. Pro hráče na hřišti je to výhoda, i kvůli tomu, že v těch letních klimatických podmínkách necestujeme na odvetu daleko.“

Postupem přes Dnipro jste si zajistili podzim v Evropě. Je to pro vás úleva, nebo se plně soustředíte na postup do Evropské ligy?
„Musím říct, že ano. Udělali jsme pro to fakt maximum, jistota Evropy pro nás byl zlom. Budeme chtít do Evropské ligy a uděláme pro to všechno, ale ve chvíli, kdy máte jistou tu skupinu, tak je to velká úleva. Je důležité, že hráči se budou moct ukázat v Evropě, získat zkušenosti, fanoušci se mohou těšit na výjezdy. Myslím si, že nám to pomůže i do toho dalšího dvojzápasu. V první půli na nás trochu dolehlo to, že tým hodně chtěl tu jistotu pohárů. Samozřejmě budeme chtít do Evropské ligy, ale upřímně, je úleva, že tu jistotu máme. Když si vezmeme například loňskou sezonu, jak těžká byla ta cesta, tak ani nerozlišujeme, jaké týmy pak ve skupině máme, ale hlavně, že se do Evropy dostaneme. To máme jisté, je to první krok, teď nás čeká ten druhý.“