U17: Československý pohár pro Slavii! | SK Slavia Praha

2:1p
(0:0)
ČSP, 19. 6. 2018, Velké Bílovice
SK Slavia Praha - MŠK Žilina (SVK)
Povedenou sezonu zakončili mladší dorostenci U17 výhrou v Československém poháru! V něm se sešívaní utkali s vítězem slovenské ligy U17 MŠK Žilina.

První poločas utkání se hrál ve velkém tempu, oba týmy byly směrem dopředu velmi nebezpečné. Žilina v prvním poločase sice více držela míč a několikrát pronikla do vápna, vážnější šanci si ale vytvořila po střele zpoza vápna, fantastický zákrok ale předvedl brankář Jakub Markovič a míč vyrazil alespoň na tyč, dobíhající útočník už byl v ofsajdu.

Slavia měla v prvním poločase více vyložených příležitostí, hned v úvodu se po přihrávce Jakuba Zeronika ocitl sám před brankou Ladislav Krobot, také brankář Žiliny předvedl dobrý zákrok. Blízko gólu byl Ladislav Krobot při střele z přímého kopu, tečovaná střela skončila těsně vedle šibenice branky.

Další velkou šanci připravil velmi aktivní Jakub Zeronik, tentokrát pro kapitána Davida Eichlera, který zakončoval levačkou, také v tomto případě brankář soupeře zasáhl. V závěru poločasu se dostal do zakončení sám Jakub Zeronik, chytrým lobem překonal brankáře, míč bohužel zastavilo břevno branky.

Ve druhém poločase byla nebezpečná hlavně Slavia, také Žilina si v úvodu ale vytvořila dvě zajímavé příležitosti. První trefě utkání předcházela standardní situace, ve vápně byl faulován Ladislav Krobot a hlavní rozhodčí nařídil penaltu, kterou sám faulovaný s přehledem proměnil.

Žilina srovnala z rohového kopu, když se dokázal hlavou prosadit Patrik Leitner. V závěru zápasu Slavia několikrát slovenskému soupeři zatopila, hodně aktivní byl hlavně Jakub Zeronik, který dělal obraně velké starosti. Po jedné z akcí se Slavia v závěru dočkala druhé trefy, branka Jana Žambůrka ale pro ofsajd uznána nebyla.

Československý pohár tak dospěl k pokutových kopům, dramatický závěr zvládli lépe sešívaní a po titulu v české Celostátní lize U17 si připsali mladší dorostenci Slavie skalp vítěze slovenské ligy U17 a získali trofej pro vítěze Československého poháru U17!