Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Hrabovský

Šestá výhra v řadě! Slavia porazila Slovácko 1:0
1:0
Slavia
Slovácko
11.kolo, sobota 22.10.2016, 20:05

PRAHA/EDEN - V 11. ePojištění ligy přivítala Slavia v Edenu Slovácko. Svěřenci Jaroslava Šilhavého chtěli v domácím zápase navázat na povedenou vítěznou šňůru, a to se jim také podařilo! O výhře 1:0 rozhodl reprezentační záložník Jaromír Zmrhal.

Trenér Jaroslav Šilhavý poslal na hřiště stejnou jedenáctku jako při zápase v Brně.

Jako první se o ohrožení branky Slovácka postaral záložník Jaromír Zmrhal, který se dostal ke střele zpoza velkého vápna, jeho střela však letěla těsně nad břevno branky hostů. Velkou práci měl brankář Heča s hlavičkou Milana Škody z 21. minuty, hostující gólman zakončení kanonýra Slavie vyrazil na rohový kop.

V 37. minutě se o rozruch ve vápně Slovácka postarala dvojice reprezentantů, Dušan Švento vracel míč na Milana Škodu, brankář hostů ovšem jeho střelu vytěsnil mimo bránu. Velkou šanci měl v 43. minutě Josef Hušbauer, který zakončoval netradičně hlavou, bohužel mířil mimo branku.

V úvodu druhého poločasu se dostali k ohrožení branky také hosté ze Slovácka. Na zadní tyči hlavičkoval Břečka, brankář Pavlenka byl však pozorný a jeho hlavičku vytáhl na rohový kop.

Gólová radost propukla v Edenu v 56. minutě. Milan Škoda byl tentokrát v roli asistenta, svojí přihrávkou krásně našel Jaromíra Zmrhala, který otevřel skóre zápasu – 1:0!

Uklidňující druhý gól mohl přidat v 84. minutě Josef Hušbauer, který se postavil k rozehrávce volného přímého kopu z hranice velkého vápna, svou střelu nasměroval těsně vedle šibenice.

Slavia už vedení udržela, připsala si šestou výhru v řadě a diváci na Tribuně Sever si mohli užít vítěznou děkovačku pod taktovkou střelce vítězné branky Jaromíra Zmrhala.