Výhra s Teplicemi. Zářil Jurásek, pálili i Wallem s Jurečkou | SK Slavia Praha

Výhra s Teplicemi. Zářil Jurásek, pálili i Wallem s Jurečkou

4:0
(2:0)
24. kolo, 10. 3. 2024, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FK Teplice
Slávisti ve 24. kole FORTUNA:LIGY přehráli doma Teplice 4:0 a naladili se na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy proti AC Milán. Matěj Jurásek se trefil dvakrát, obě rány byly výstavní, finální podobu skóre dali Conrad Wallem a Václav Jurečka. Jindřich Staněk podruhé v řadě udržel v domácí soutěži čisté konto. Na utkání zavítalo 17 464 fanoušků.

Zápas začal minutou ticha za zesnulého funkcionáře Slavie Jiřího Vrbu, který zemřel 2. března ve věku nedožitých 94 let. Děkujeme za vše, co jste pro náš klub udělal, pane Vrbo!

Oscar nastoupil do svého 100. ligového utkání v červenobílém, slávisty vedl do boje s kapitánskou páskou Lukáš Masopust. Matěj Jurásek, pozdější hrdina, se představil v základní sestavě soutěžního duelu poprvé od pohárového utkání v Kroměříži 27. září.

Sešívaní začali náporem, rána Ogbua minula pravou tyč. Křižné dělovce Tomáše Vlčka chyběly milimetry, Ludha měl štěstí. Po čtvrthodině hry nebezpečně hlavičkoval po centru Masopusta Conrad Wallem. Modrobílá hráz odolala i po drtivém tlaku v 18. minutě, jako poslední dvakrát pálil Malick Diouf.

Ve 27. minutě dostal míč do branky Jurásek, kvůli předchozímu faulu gól platit nemohl. Dalekonosný pokus Urbance Jindřicha Staňka vystrašit nemohl, na druhé straně byl proti Jurečkovi Ludha pozorný.

Ve 35. minutě vlastní zaváhání napravil Staněk, když dobře zmenšil střelecký úhel dorážejícímu hráči, Wallem si na Ludhu zakončením na bližší tyč nepřišel. Do vedení šli sešívaní ve 38. minutě, nádherná rána z levačky Matěje Juráska se zastavila až v síti, teplický gólman plachtil vzduchem marně - 1:0. Asistenci zapsal Tomáš Vlček.

Obdobně krásnou střelou, jen z levé strany hřiště, se Matěj Jurásek prezentoval i ve 42. minutě, Ludhu překvapil na bližší tyč - 2:0. Stejným výsledkem i první poločas skončil. Na startu druhé půle zahrozili hosté, Beránek střílel těsně vedle Staňkovy branky. V té době už na hřišti nebyl Masopust, vystřídal jej Michal Tomič, na vině byly zdravotní problémy. Kapitánskou pásku si nasadil Vlček.

Třetí nejlepší obrana v soutěži v Edenu potřetí inkasovala v 57. minutě, na konci pohledné akce tváří v tvář Ludhovi nezaváhal Conrad Wallem3:0. Finální přihrávku rýsoval Jurečka. O sedm minut později Jindřich Trpišovský stáhl ze hry dvougólového Juráska a Van Burena, nahradili je Stanislav Tecl a Ondřej Zmrzlý. Druhý jmenovaný hned zkusil štěstí z halfvoleje, ale nebyl přesný.

Technická „zasekávačka“ Tijaniho, který střídal Oscara, a jeho následná střela změnu skóre nepřinesla. Na závěrečných deset minut zamířil na plac Lukáš Provod, do jeho dělovky obětavě nastavil hruď Chaloupek. Ve třetí minutě nastavení dal výsledku finální podobu Václav Jurečka, když se nekompromisně opřel do balonu a mohl se radovat ze své jedenácté trefy v ligovém ročníku - 4:0.

Žádnou další výraznější příležitost si pak už ani jeden tým nevypracoval.

Slávisti před 17 464 diváky porazili Teplice 4:0 a ve čtvrtek přivítají v Edenu AC Milán. Hrát se bude odveta osmifinále Evropské ligy, sešívaní budou mazat manko dvou branek.