Remíza s Olomoucí, ztrátu dvou branek mazali Bořil a Chytil | SK Slavia Praha

Remíza s Olomoucí, ztrátu dvou branek mazali Bořil a Chytil

2:2
(0:0)
29. kolo, 21. 4. 2024, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc
Slávisti v posledním domácím utkání základní části FORTUNA:LIGY remizovali s Olomoucí 2:2. Soupeř vedl o dvě branky, Bořil s Chytilem dokázali svými zásahy manko umazat. Vítězný gól se ale svěřencům Jindřicha Trpišovského vstřelit navzdory velkému tlaku v závěru nepodařilo. Utkání přihlíželo 17 986 fanoušků.

V obranné řadě nastoupili kapitán Jan Bořil a uzdravený David Douděra. V záloze nahradil Petra Ševčíka Christos Zafeiris, na křídlo se vrátil Matěj Jurásek.

První velkou příležitost duelu měl Václav Jurečka, přihrávku Jana Bořila do sítě dopravit nedokázal, střela těsně minula pravou tyč. Pár vteřin na to Tribuna Sever rozvinula výsledek práce dopolední Choreoškolky, zdařilou choreografii s motivem dětských animovaných hrdinů "Minionů".

DĚKUJEME za krásnou práci!

V 8. minutě byl Jurečka v zakončení opět, Stoppen jeho křižnou ránu zvládl vyboxovat. Proti stoprocentní šanci Matěje Juráska mu pomohla pravá tyč, dorážející Mojmír Chytil v záklonu zakončoval nad břevno. Olomoucký odchovanec zkusil štěstí i z dálky, ke gólové radosti chybělo pár centimetrů. A do třetice Chytil, Stoppen byl ale opět úspěšný, když mu zmenšil střelecký úhel a balon jej trefil do hrudi.

Po dvaceti minutách práskl do míče z dálky Igoh Ogbu, mladého brankáře Sigmy nevystrašil. Nigerijský stoper pak prožil nepříjemné okamžiky, nohou do obličeje jej zasáhl Zifčák, obdržel za to první žlutou kartu zápasu. Ve 32. minutě měl vedoucí branku na noze Jurečka, z halfvoleje vysoko přestřelil, právem se chytl za hlavu. Velmi dobrá pozice pro nejlepšího ligového kanonýra sešívaných.

Ve 43. minutě si na levačku navedl míč Jurásek, mezi tři tyče nezamířil. První půle navzdory velkému tlaku sešívaných branku nepřinesla. Výběr Jindřicha Trpišovského kontroloval hru 73 % času, jedenáctkrát zakončoval, jen dvě střely ale mířily přímo na Stoppena.

Průnik Zafeirise a následná křižná rána s lehkou tečí minula branku, Olomouc se ubránila i proti následnému rohovému kopu. Po volném přímém kopu, který následoval po žlutém faulu Uriči na Juráska, patičkou zkusil štěstí Oscar, Stoppen byl na brankové čáře pozorný. V 52. minutě se hosté dostali do vedení, po standardní situaci zakončoval osamocený Pokorný – 0:1.

Jindřich Trpišovský reagoval trojitým střídáním, na hřiště vyslal Ševčíka, Provoda a Schranze, odpracováno měli Jurásek, Wallem a Zafeiris. Dlouhé obléhání hostující branky vyústilo v Bořilův centr z levé strany hřiště, Oscar v těžké pozici zakončit mezi tři tyče nedokázal.

V 66. minutě vedla Olomouc o dvě branky, Zimovo podklouznutí využil Zifčák, který v samostatném úniku přehodil Jindřicha Staňka – 0:2. O dvě minuty později Jurečku nahradil Mick van Buren, Zima přepustil místo Tomáši Holešovi. Schranzova hlavička skončila nad břevnem, tu Ogbuovu po rohovém kopu ukryl do rukavic Stoppen.

V 77. minutě vykřesal naději hlavičkující Jan Bořil, asistenci si připsal Oscar – 1:2. Kapitán Slavie se prosadil podruhé v ligové sezoně, 17. prosince gólem pomohl k výhře na půdě Baníku Ostrava. Slávisti tlačili dál, Oscar pálil vedle, van Buren blok propálit nedokázal. V 84. minutě bylo srovnáno, Schranzův centr uklidil do sítě Mojmír Chytil2:2.

Rozhodčí nastavil nad rámec normální hrací doby šest minut, Provodovu dělovku na bližší tyč Stoppen s problémy vytáhl na roh. Oscarova střela minula pravou šibenici. Bořil na Israelovi vybojoval rohový kop, Hanáci s vypětím všech sil odolali. Ševčíkova hlavička s přispěním teče minula horní tyč.

Slávistům se navzdory velkému tlaku vstřelit vítěznou branku nepodařilo, duel skončil před 17 986 fanoušky remízou 2:2. Základní část uzavřou sešívaní za týden v Hradci Králové.