Góly přinesla jen první půle: Dukla - Slavia 2:2 | SK Slavia Praha

Góly přinesla jen první půle: Dukla - Slavia 2:2

2:2
(2:2)
14. kolo, 7. 11. 2014
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 25. Marek Hanousek, 35. Považanec – 16. Dobrotka, 29. Škoda. <b>ŽK:</b> 8. Matěj Hanousek – 89. Baéz. <b>Rozhodčí:</b> Kocourek – Blažej, Hájek.
PRAHA/JULISKA - Slavii čekalo třetí podzimní derby, tentokrát proti Dukle. Po bezgólových zápasech tentokrát duel mezi oběma celky přinesl v prvním poločase branky hned čtyři. Slavia se dvakrát dostala do vedení, Dukla dvakrát srovnala, a protože ve druhé půli už branka nepadla, skočilo utkání remízou 2:2.
V sestavě tentokrát udělal oproti minulému utkání s Příbramí trenér Beránek jedinou změnu, Vukadinoviče nahradil na pravém křídle Damien Boudjemaa.
Už úvod zápasu napověděl, že tentokrát na Julisce padne mnohem více branek než v zápasech minulých. První desetiminutovka patřila domácí, ale Rakovan v brance si dokázal s úvodními střelami svěřenců trenéra Kozla poradit. Po osmi minutách našeho brankáře ale ohrozil Martin Dobrotka, slovenský obránce ale dokázal své zaváhání napravit a míč z vápna odkopl.

Za dalších osm minut se Dobrotka dostal opět do zakončení, tentokrát před správnou brankou a přesnou hlavičkou po rohovém kopu otevřel skóre zápasu a poslal Slavii do prvního vedení. To nevydrželo ale příliš dlouho, za devět minut bylo srovnáno. Matěj Hanousek našel před vápnem svého jmenovce Marka, který přesnou střelou o tyč vyrovnal.

Vyrovnaný stav vydržel ale jen čtyři minuty, protože z pravé strany odcentroval Boudjemaa, Rada v brance Dukly si míč sice stáhl, ale vypadl mu, a připravený Milan Škoda tak vstřelil svůj letošní sedmý ligový gól. Divoký první poločas gólově zakončila ve 35. minutě Dukla. Po kombinaci pronikl středem hřiště Považanec a střelou zhruba z dvaceti metrů ke vzdálenější tyči překonal Rakovana. Během první půle tak padlo stejně gólů než v předchozích třech sezonách dohromady ve vzájemných duelech.

Do druhé půle vstoupili slávisté krásnou akcí. V 55. minutě skvěle našel Škoda vpravo nabíhajícího Nitrianského, který do druhé půle nahradil Boudjemu, pravé křídlo ihned vracelo míč do vápna právě na Škodu, který si skvěle naběhl a jeho hlavičku brankář vytěsnil na roh. Po něm se do zakončení dostal Latka, ale jeho hlavička mířila mimo.

Následně začala být aktivnější Dukla, která se snažila o kombinaci před vápnem Slavie. Po hodině hry centroval z levé strany Néstor na zadní tyč, kam si naběhl Mareš. Domácí záložník zakončil nepříjemně hlavou o zem, ale Rakovan míč vyrazil na roh.

Patnáct minut před koncem o sobě dala vědět Slavia, když po centru Hrubého ze standardní situace trefil Martin Latka zády k brance břevno Radovy branky. Následně se ke své obvyklé bombě dostal na levé straně Martin Juhar a jeho přízemní tvrdou střelu kryl Rada.

Dukla kontrovala o několik málo minut později na druhé straně. Při rohu šel do centru Rakovan, vyboxoval míč za vápna, odkud z voleje střílel Karavaaev, před Rakovanem míč odkopl Juhar.

Štěstí pak ještě zkoušel Martin Latka, míč ale do branky neprotlačil. Ani domácím se v závěru nedařilo skóre změnit a tak se poslední minuty nesly spíše v duchu střídání a žlutých karet. Ty padly v zápase dvě, obě těsně před koncem. Pro Alda Baéze má bohužel číslo osm a ten tak následující dvě utkání bude nucen vynechat.

Slavia si tak za dvě branky z prvního poločasu veze z malého derby bod. Další ligové utkání Slavia odehraje v Edenu až 23. listopadu proti Hradci Králové.