1:0
(0:0)
19. kolo, 10. 3. 2014, Stadion Na Stínadlech
FK Teplice - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 86. Hošek. <b>ŽK:</b> Ramos, Vondrášek, Vůch - Neves, Gecov, Juhar, Hrubý, Ritchie. <b>ČK:</b> Gecov. <b>Diváci:</b> 10058.
TEPLICE – V dohrávce 19. kola Slavia prohrála v Teplicích 0:1. Sešívaní hráli od 50. minuty v deseti bez vyloučeného Marcela Gecova. Jediný gól zápasu vstřelil čtyři minuty před koncem základní hrací doby Jan Hošek.
Slavia se představila v ligovém zápase poprvé pod novým trenérem Alexem Pastoorem. V základní sestavě sešívaných se objevili dva nováčci – záložník Robert Hrubý a jihoafrický zadák Keegan Ritchie, který nastoupil na levé straně obrany.

Fernando Neves se posunul do středu obrany, protože Milana Škodu do utkání nepustily zdravotní problémy. Ze stejného důvodu nemohl trenér v Teplicích počítat ani s Tomášem Mičolou. Kvůli karetním trestům sledovali utkání z tribuny Karel Piták, Jan Vošahlík a Milan Nitrianský.

Slávisté vstoupili do zápasu aktivně, už v páté minutě mohl skóre otevřít Martin Juhar. Jeho krásná střela z pětadvaceti metrů mířila přímo do šibenice, ale teplický gólman Grigar ji konečky prstů vytáhl.

První vážnější teplická šance přišla ve dvanácté minutě, kdy Krob hlavičkoval na zadní tyči nad. O minutu později dal o sobě opět vědět Martin Juhar, jehož střela ze střední vzdálenosti tentokrát skončila v Grigarově náruči. První poločas se nesl ve znamení aktivní hry na obou stranách, kdy se oba celky snažily útočit. Střely, které ale skončily mimo branku Kamila Čontofalského, vyslali postupně Litsingi a Ljevakovič.

V padesáté minutě musel opustit po druhé žluté kartě hřiště kapitán Marcel Gecov a Slavia tak dohrávala zápas v deseti.

V 56. minutě viděli diváci do té doby největší šanci zápasu, u které byl opět Martin Juhar, kterému poslal krásnou přihrávku Damien Boudjemaa. Rozběhnutý Juhar lobem překonal domácího gólmana, kterého ale na poslední chvíli zastoupil Matula a míč vykopl.

V 84. minutě zůstal ležet na trávníku po tvrdém zákroku Matuly Damien Boudjemaa, který byl poté ošetřován a slávisté byli v tu chvíli na hřišti v devíti. O dvě minuty později Teplice přesilu dvou hráčů využily. Nivaldo si naběhl na kolmici na levé straně a poslal centr před bránu, k jeho tečované přihrávce se dostal Jan Hošek, který zblízka uklidil balon za záda Kamila Čontofalského.

Slávistům se výsledek korigovat už nepodařilo a z teplických Stínadel odjeli bez bodu, přestože soupeře porazili ve statistice střel na bránu 7:1. Další utkání čeká červenobílé už v pátek večer doma v Edenu proti Znojmu.