Senzační závěr Ligy mistryň! Slávistky remizovaly v Lyonu | SK Slavia Praha

Senzační závěr Ligy mistryň! Slávistky remizovaly v Lyonu

2:2
(1:1)
6. kolo, 31. 1. 2024, OL Stadium
Olympique Lyon - SK Slavia Praha
Slávistky zakončily skupinu Ligy mistryň remízou na půdě nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže. Na půdě Lyonu dvakrát srovnaly a po trefách Franny Černé a Kristíny Košíkové uzavřely skupinu na třetím místě s pěti body.

Trenér Piták vsadil na půdě osminásobných šampionek na pevnou defenzivu, do hry vyslal hned pět obránkyň a slávistky od prvních minut hrozily z rychlých brejků, v útoku začala uzdravená Tamara Morávková.

V 5. minutě hráčky Slavie získaly rohový kop, ten ale nezakončily a rychlý brejk tři na jednu skončil úvodním gólem domácích, který vstřelila Majri. Na odpověď slávistek se ale nemuselo dlouho čekat, další rohový kop skončil o poznání lépe. Centr Terezy Krejčiříkové propadl k Franny Černé, která hrudí vyrovnala – 1:1.

Po zbytek poločasu dominovaly hráčky Lyonu, ale pevná defenziva Slavie nepovolila i díky několika úžasným zákrokům Olivie Lukášové. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu. O přestávce poslal trenér do hry Martinu Šurnovskou za Tamaru Morávkovou.

Po přestávce dále tlačil Lyon, slávistky už tolik nehrozily a zatáhly se před své pokutové území, kde poctivě bránily remízový stav. Několik fantastických zákroků opět vytáhla Olivie Lukášová, která byla po konci zápasu vyhlášena hráčkou utkání. Celkem předvedla hned jedenáct zákroků proti střelám nejlepších hráček světa.

V 74. minutě ale brankářka Slavie kapitulovala, na standardní situaci si naskočila Hegerberg, přesně našla Becho, která zblízka doklepla do sítě. V závěru měl ale trenér Karel Piták zlatou ruku. V 87. minutě poslal do hry Kristínu Košíkovou, která v úvodní minutě nastavení pronikla po pravém křídle a její střílený centr si do vlastní branky srazila Gilles a slávistky slavily druhé vyrovnání – 2:2.

V samém závěr sešívané ubránily poslední nápor Lyonu a na šedesátitisícovém OL Stadium se radovaly ze senzační remízy. Skupinu tak zakončily remízou na půdě nejúspěšnějšího celku v historii soutěže, kterému v domácím zápase podlehly 0:9. S pěti body skončily za Lyonem a Brannem a cenným bodem se s letošním ročníkem Ligy mistryň loučí.