Vítězný vstup do UEL. Trefili se Ogbu a Masopust | SK Slavia Praha

Vítězný vstup do UEL. Trefili se Ogbu a Masopust

0:2
(0:1)
1. kolo, 21. 9. 2023, Stade de Geneve
Servette FC Geneve - SK Slavia Praha
Slávisté zvládli vstup do skupiny Evropské ligy na jedničku, Servette FC porazili v deštivé Ženevě po gólech Lukáše Masopusta a Igoha Ogbua výsledkem 2:0.

Slávisté do prvního utkání skupiny Evropské ligy vyběhli oproti duelu proti Pardubicím se čtyřmi změnami – Na pozici stopera nastoupil Lukáš Masopust, o křídelní prostory se starali Michal Tomič a Andres Dumitrescu, který si tak odbyl vůbec první start v sešívaném. Uprostřed útočného trojzubce operoval Mick van Buren.

Před utkáním proběhla minuta ticha k uctění památky obětí zemětřesení v Maroku a povodní v Libyi.

Utkání za deštivého počasí otevřeli sešívaní několika slibnými šancemi, už ve 4. minutě centroval z pravé strany David Douděra. Na zakončení hlavou Conrad Wallem nedosáhl, k dorážce se dostal dobíhající Andres Dumitrescu, jeho pokus ale brankář Frick skryl bezpečně do náruče.

Na konci úvodní dvacetiminutovky zahrozili i domácí, kteří se kombinační hrou dostali před vápno Slavie. Odtud nejprve pálil Kutesa, jeho střela skončila na bloku. Následný centr Bolly zachytil pozorný Michal Tomič.

Ve 32. minutě odcentroval z kraje velkého vápna Petr Ševčík, David Douděra ani Conrad Wallem se k hlavičce nedostali. Odražený míč však našel osamocený Lukáš Masopust, který umístěnou přízemní střelou na zadní tyč nedal brankáři Frickovi šanci – 0:1!

Na konci prvního poločasu se ke střele zpoza šestnáctky odhodlal Tomáš Holeš, jeho razantní pokus prolétl pouze vedle pravé tyče domácích.

První dějství více nenabídlo, a tak týmy odcházely do kabin za jednogólového vedení slávistů.

Úvod druhého poločasu změnu herního projevu nenabídl. Slávisté v 52. minutě sáhli poprvé ke střídání, Petra Ševčíka a Micka van Burena nahradili Christos Zafeiris a Muhamed Tijani.

Deset minut po startu druhé půle se uvolnil ženevský Bedia, Aleš Mandous ale mohl zůstat klidný, střela zpoza velkého vápna mířila daleko od pravé tyče.

Minutu před hodinou hry se slávistům naskytla příležitost rohového kopu, který do vápna vyslal Lukáš Masopust. Po letmé teči Christose Zafeirise se k zakončení hlavou dostal Igoh Ogbu, který míč nasměroval přesně k pravé tyči – 0:2!

V 73. minutě realizační tým sešívaných podruhé vystřídal, odpracováno měli David Douděra a Michal Tomič, na jejich místo přišli Lukáš Provod a Matěj Jurásek.

Tři minuty před koncem utkání slávisté naposledy vystřídali, ze hry odešel Andres Dumitrescu, nahradil jej Václav Jurečka. Ten se takřka okamžitě dostal do vyložené šance uvnitř šestnáctky, jeho střela však zamířila nad břevno branky domácích.

Nic dalšího úvodní utkání skupiny Evropské ligy nenabídlo a sešívaní tak zvítězili v Ženevě před zraky tisícovky slávistických fanoušků rozdílem dvou branek. Další duel čeká svěřence Jindřicha Trpišovského v neděli 24. 9., kdy je na programu 308. derby. Výkop utkání hraného na domácím hřišti je naplánován na 18:00.