Premiéra s gólem. Výhru nad Dniprem řídili Schranz a Wallem | SK Slavia Praha

Premiéra s gólem. Výhru nad Dniprem řídili Schranz a Wallem

3:0
(2:0)
3. předkolo, 10. 8. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - SK Dnipro-1
Slávisté v prvním utkání 3. předkola Evropské ligy vyhráli na domácí půdě nad ukrajinským Dnipro-1. Před fantastickou kulisou 19 102 diváků se v prvním poločase dvakrát prosadil Ivan Schranz, v druhém dějství si odbyl snový premiérový start skórující Conrad Wallem.

Slávisté do utkání proti Dnipro-1 vstoupili oproti poslednímu ligovému duelu s jedinou změnou – namísto Tomáše Vlčka nastoupil do základní sestavy letos poprvé Lukáš Masopust. Zápasu předcházelo slavnostní předání šeku pro děti zasažené válkou na Ukrajině.

Utkání před fantastickou fanouškovskou kulisou začalo opatrným přístupem obou mužstev, Slavia však brzy začala hrozit rychlými brejky.

V 5. minutě utkání naservíroval volný Lukáš Masopust z pravé strany přízemní přihrávku do malého vápna, kam si sběhl Ivan Schranz. Ten se přesně mířenou střelou na zadní tyč nemýlil a dal sešívaným brzké vedení – 1:0!

Na konci úvodní patnáctiminutovky hledal dlouhým centrem spoluhráče ve vápně aktivní Lukáš Masopust, nejblíže k míči měl však brankář Kinarejkin. Brankář Dnipra byl pozorný i při následné přihrávce za obranu z kopačky Ondřeje Lingra.

V 19. minutě se velkým vápnem soupeře technicky protáhl Lukáš Provod, individuální průnik však skončil na bloku připravených obránců Dnipra. Z kopačky levonohého univerzála přišel o několik chvil později nebezpečně zahraný roh, Ondřej Lingr se však k zakončení ve vápně nedostal.

Sedm minut před koncem prvního poločasu si na dlouhý míč sběhl Mick van Buren, který před brankou přihrával Václavu Jurečkovi. Ten sklepnutím ještě hledal Ondřeje Lingra, který však brankáře Dnipra nedokázal prostřelit.

To se změnilo v 38. minutě, kdy roh Lukáše Provoda tečoval Mick van Buren. Propadlý míč na zadní tyči našel střelec první branky Ivan Schranz, který ani tentokrát nedal brankáři Kinarejkinovi šanci – 2:0!

Více první poločas nenabídl, a tak týmy odcházely do kabin za dvougólového vedení slávistů. Do druhé půle vstoupili svěřenci Jindřicha Trpišovského beze změn.

Úvod druhého dějství nabídl několik zajímavých situací, do šance se postupně dostali Mick van Buren, Ondřej Lingr a Václav Jurečka. Poslední jmenovaný po krásné kombinační souhře dokonce vstřelil branku, ta však byla odvolána pro ofsajd.

V 58. minutě byl vyloučen stoper Igoh Ogbu a Slavia tak zbytek utkání hrála v deseti.

Šest minut po hodině hry se sešívaným naskytla příležitost rohového kopu, kterého se ujal Lukáš Provod. Na centr si nejvýše vyskočil Tomáš Holeš, jeho hlavička ale zamířila vysoko nad branku hostí.

V 79. minutě si realizační tým přichystal první střídání, odpracováno měli Ondřej Lingr, Mick van Buren a Václav Jurečka. Na hřišti je nahradili Mojmír Chytil, Petr Ševčík a Conrad Wallem. Norský záložník si tak odbyl první start v sešívaném.

Posila Slavie se okamžitě ukázala ve skvělém světle. V 81. minutě Conrad Wallem našel odražený míč ve vápně a střelou z jednoho doteku jej uklidil pod břevno branky hostí – 3:0!

V 90. minutě sáhl Jindřich Trpišovský k dalšímu střídání, ze hřiště odešel Christos Zafeiris, na jeho místo přišel Matěj Jurásek.

Nic dalšího utkání nenabídlo a Slavia tak porazila Dnipro-1 rozdílem tří branek. Další zápas sehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského v neděli 13. 8. od 15:00 na hřišti Mladé Boleslavi. Odvetné utkání s Dniprem je naplánováno na čtvrtek 17. 8. od 20:00 v Košické futbalové aréně, vstupenky jsou k dostání ZDE.