Pětigólový obrat s Karvinou. Úspěšné penalty i pět střelců | SK Slavia Praha

Pětigólový obrat s Karvinou. Úspěšné penalty i pět střelců

5:1
(3:1)
7. kolo, 3. 9. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - MFK Karviná
Slávisté před 17 352 diváky porazili v Edenu v rámci 7. kola FORTUNA:LIGY nováčka nejvyšší soutěže z Karviné 5:1. Na rychlý gól hostů odpověděli do poločasu Tijani, Jurásek a letos v lize premiérově Jurečka. Po pauze se prosadili ještě Chytil a Wallem.

Po třech měsících a poprvé od závěrečného kola minulého ročníku hájil tři tyče v soutěžním utkání Aleš Mandous, s kapitánskou páskou vedl tým Jan Bořil. Domácí ligové premiéry v základní sestavě Slavie si odškrtli Michal Tomič a Conrad Wallem. V zahajovací jedenáctce nechyběl střelec postupového gólu do základní skupiny Evropské ligy Matěj Jurásek, své bývalé spoluhráče podporovali z VIP prostor Fortuna Areny Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Sešívaní začali zostra, na konci první minuty hlavičkoval Conrad Wallem, Holec se překvapit nenechal. Branka Muhameda Tijaniho neplatila pro předchozí faul nigerijského útočníka. V 6. minutě poslal hosty do vedení Akinyemi – 0:1. Takřka okamžitě mohl srovnat Matěj Jurásek, jeho volný přímý kop gólman Karviné u své pravé tyče zlikvidoval.

Slávisté se dočkali gólu ve 13. minutě, Tijani obral o míč při rozehrávce váhajícího Holce a zakončil do prázdné branky – 1:1.

Oscarův dalekonosný pokus nebyl přesný, střet Tijaniho s Mikušem v pokutovém území Slavie si vyžádal ošetření obou hráčů, nejlepší střelec Karviné v zápase dohrál. Na konci velkého závaru ve 28. minutě pálil Christos Zafeiris, jeho projektil o pár centimetrů minul vzdálenější tyč. Větší přesnost scházela i Tijanimu, který se opřel do centru Oscara z levé strany hřiště. Bořilovu dělovku chytil Holec.

Sedm minut před koncem první půle svěřenci Jindřicha Trpišovského skóre obrátili, Oscar nádherně vysunul Jana Bořila, který křižnou přihrávkou vybídl ke skórování Matěje Juráska. Obránce Karviné míč na brankové čáře tečoval, v cestě do sítě mu ale zabránit nedokázal – 2:1.

Ve 43. minutě bylo v opět vyprodaném Edenu ještě veseleji. Hlavní rozhodčí přezkoumal u videa zákrok Starého, odhalil hru rukou a nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Václav Jurečka a razantní ranou k levé tyči nedal Holcovi šanci – 3:1. Nejlepší kanonýr loňského ročníku FORTUNA:LIGY oslavil první ligový zásah v sezoně. V nastaveném čase zaváhání karvinských stoperů nepotrestal Tijani.

Druhá půle odstartovala bez Lukáše Masopusta, který v prvním poločasu obdržel žlutou kartu, nahradil ho Igoh Ogbu. Tomičův povedený centr v 56. minutě usměrnil Tijani do Holce. Brankář Karviné byl úspěšný i proti obstřelu Wallema.

Po pohledné kombinaci Tomiče s Juráskem zakončoval nad břevno Jurečka. V 68. minutě trenérský tým Slavie dvakrát střídal, odpracováno měli Tijani a Jurásek, jejich místa zaujali Mojmír Chytil a Boluwatife Ogungbayi, který si připsal premiérový ligový start v červenobílém dresu. O dvě minuty později se sešívaní radovali počtvrté, krásný Wallemův centr uklidil z první do sítě Mojmír Chytil4:1.

Na rozdíl čtyř branek zvýšil z dalšího pokutového kopu Conrad Wallem, který se mezi střelce Slavie zapsal v ligovém střetnutí poprvé – 5:1. Před penaltou pálil do tyče Ogungbayi. Proti hlavičce Papalelého vytáhl výborný zákrok Aleš Mandous. Na závěr zápasu se na hřiště podívali i Jakub Hromada s Mickem van Burenem.

Proti ráně Ogungbayie a dorážce Jurečky se vyznamenal Holec, další branka v zápase nepadla. Slávisté porazili Karvinou před fantastickou kulisou 17 352 fanoušků vysoko 5:1 a vyhlíží reprezentační přestávku. Po jejím konci zavítají do Pardubic, výkop zápasu je naplánován na 16. září v 18:00.