Příprava s Budějovicemi góly nepřinesla | SK Slavia Praha

(0:0)
přát, 28. 6. 2017
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Branky: <b>ŽK:</b> Staněk (ČB)<br> <b>Rozhodčí: </b>Orel – Blažej, Arnošt<br>
BENEŠOV - Červenobílé čekal v úvodu přípravy pro zpestření další přátelský zápas. Diváci sice viděli dvě břevna, branky se ale nedočkali - Slavia remizovala s Budějovicemi 0:0.
Sešívaní ve středu odpoledne odehráli své druhé letní přípravné utkání. Na půdě Benešova se střetli s druholigovými Českými Budějovicemi. Proti Dynamu už se do utkání zapojili navrátilci z reprezentačních srazů – útočník Milan Škoda a obránce Per Egil Flo. Z nových posil byl k trenérovi k dispozici ukrajinský záložník Ruslan Rotaň, který už v rámci testů odehrál úvodní utkání proti Žižkovu.

Novými tvářemi byli gólman Jan Laštůvka a ve středu pole nastupující Daniel Trubač. Devatenáctiletého záložníka Slavia přivedla z Hradce Králové a před utkáním finalizovala jeho přestup.

Úvodní poločas nepřinesl mnoho divácky atraktivních momentů, Slavia sice držela míč, útočné akce kazily nepřesnosti v přihrávkách i zakončení. Ani Laštůvka příliš práce neměl, Mashike ve 20. minutě pálil mimo tyče.

Oživení hry přišlo až po poločasové přestávce. V 58. minutě vystihl Čavoš přihrávku sešívaných a vyrazil do protiútoku. Narazil si se spoluhráčem na levém křídle, který u míč vrátil do vápna odkud vypálil – Přemysl Kovář se ale nenechal zaskočit a vytěsnil míč na rohový kop.

O dvě minuty později zahrozili sešívaní. Frydrych z pravého křídla posunul míč na střed, odkud zpoza vápna pálil levačkou Mick van Buren, jeho zakončení ale zastavila branková konstrukce.

Ta zastavila i další nebezpečný pokus červenobílých. Ti v 75. minutě vybojovali míč, Tecl ho prostrčil na Petara Musu a ten zpoza vápna kroutil míč na zadní tyč – střela však opět skončila na břevnu.

Ani druhý poločas branku nepřinesl a Slavia tak remizovala s Dynamem 0:0.
0:0

První poločas: Laštůvka – Bořil, Bílek, Frydrych, Flo – Rotaň – Tecl, Hušbauer, Trubač, Mingazov – Škoda
Druhý poločas: Kovář – Frydrych, Jugas, Kingue, Bořil – Ščuk – Tecl, Alvir, Hušbauer (58. Musa), Trubač (70. Vejvar) – van Buren

SK Dynamo České Budějovice

Staněk – Loduha, Jíša, Benát, Táborský, Wermke, Kladrubský, Pešek, Motal, Funda, Mashike (2. poločas Čavoš, Hála, Novák, Havel, Kadula, Vaněk, Moravec, Řezáč, Pouček)

<b>ŽK:</b> Staněk (ČB)<br> <b>Rozhodčí: </b>Orel – Blažej, Arnošt<br>