Oslabená Slavia inkasovala v poslední minutě, s Bohemians hrála 1:1. | SK Slavia Praha

Oslabená Slavia inkasovala v poslední minutě, s Bohemians hrála 1:1.

1:1
(0:0)
22. kolo, 4. 4. 2015, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Branky: <b>Branky:</b> 55. Vukadinovič - 89. Mikuš<br> <b>ŽK:</b> Baéz, Mikula, Tamás - Moravec, Jindřišek, Bratanovič, Šírl, Mikuš <br> <b>ČK:</b> 58. Vukadinovič (SLA)<br> <b>Rozhodčí:</b> Příhoda - Kordula, Hrabovský
EDEN/SYNOT TIP ARENA - První poločas plný šancí, ale bez branek, pak vedoucí gól Slavie, červená karta a vyrovnání Bohemians v poslední minutě zápasu. Tak by se dalo shrnout utkání 22. kola mezi Slavií a Bohemians, které nakonec v Edenu skončilo remízou 1:1.
První poločas se fanouškům v Edenu musel líbit, neboť nabídl fotbal s řadou šancí na obou stranách. Ve 14. minutě se do první šance dostala Slavia, když Pitákova tečovaná přihrávka našla za obranou Bohemians na hraně ofsajdu stojícího Vukadinoviče. Toho ale tváří v tvář vychytal gólman Zlámal.

Ani ne dvě minuty na to mohl Vukadinovič postupovat z pravé strany na Zlámala podruhé, nohy hostujícího brankáře byly ale opět rychlejší.

Další velké vzrušení nastalo ještě v 16. minutě. Po několika odrazech balonu dokázal míč ve vápně vybojovat Baéz a podél padajícího Zlámala ho poslal do sítě, rozhodčí ale odpískal našemu záložníkovi ruku. Slavia pokračovala v tlaku a za další minutu posílal krásný centr do vápna Tamás, Škoda ale hlavičkoval těsně nad břevno.

Ve 21. minutě se do první velké šance dostali Bohemians. Radův centr z rohu doletěl na zadní tyč k Bartkovi a jeho hlavičku musel reflexivně vyrážet Martin Berkovec. Za další dvě minuty se ale útočilo zase na druhou bránu – Škoda skvěle vybojoval míč a na vápně našel Pitáka, jeho střela ale zamířila nad břevno.

Po půlhodině hry střílel hostující kapitán Jindříšek metr vedle pravé tyče, za dalších pár minut si ale balon k přímému kopu postavil Tamás a Zlámal jeho ránu z 28 metrů musel vyboxovat na roh. Těsně před poločasem pak Škoda ani Vukadinovič těsně nedosáhli na Zmrhalův centr z levé strany.

V poslední minutě poločasu se po dlouhém centru dostal k hlavičce Milan Škoda, i tentokrát se ale vytáhl na brankové čáře gólman Zlámal.

Branky se ale Eden dočkal až ve druhé půli. V 55. minutě se po dlouhém centru dostal k míči na pravé straně Vukadin Vukadinovič a krásným obloučkem přes Zlámala odčinil své neproměněné šance z první půle.

Za další tři minuty se ale Vukadinovič octl ve zcela jiné situaci. Na středu hřiště prohrál souboj s Radou, hostujícího záložníka následně fauloval a z rukou rozhodčího Příhody viděl rovnou červenou kartu.

Sešívaní dohrávali v devíti lidech v poli, Bohemians díky tomu získali převahu a Slavia se soustředila na bránění svého náskoku. Hrubého v sešívaném dresu nahradil Dostál a Zmrhala po souboji se Zlámalem Michal Švec, pro kterého to byl první zápas za Slavii po více než sedmi letech. Svůj díl práce pak přidal i brankář Berkovec, který v 76. minutě chytil Šmídovu nebezpečnou hlavičku.

Vyrovnat se hostujícím hráčům podařilo až v poslední minutě řádné hrací doby. Po Pitákově faulu si míč k přímému kopu z cca 22 metrů postavil Matúš Mikuš a na jeho střelu přes zeď Berkovec nedosáhl.

Slavia tak v půlhodinovém oslabení uhrála s Bohemians 1905 remízu 1:1. Za týden ji čeká derby na Letné se Spartou.