U11: Druhá pozice na turnaji v Enschede

Výběr U11 absolvoval o velikonocích turnaj v nizozemském městě Enschede. Slávističtí mladíci odehráli na turnaji kvalitní utkání s domácími celky a v turnaji nakonec obsadili druhé místo.

Turnaj Victoria 28

Základní skupina:

AZ Alkmaar - SK Slavia Praha 3:0
De Graafschap - SK Slavia Praha 0:1 
Branka: Čížek (Korenc)
FC Groningen - SKS 0:2 
Branky: Vlček (Hrubý), Hrubý (Korenc)

Čtvrtfinále

Victoria 28 Enschede - SK Slavia Praha 0:4
Branky: 2x Otta (Belžík, Pilař), Sládek (Pilař), Čížek (Naskos)

Semifinále

Feyenoord Rotterdam - SK Slavia Praha 0:1
Branka: Korenc (Čížek)

Finále

AZ Alkmaar - SK Slavia Praha  2:0

Turnaj v Nizozemsku hodnotil asistent trenéra Pavel Foltýn: „Vstup do turnaje se nám hrubě nepovedl a na úvod jsme jasně prohráli s pozdějším vítězem AZ Alkmaar. V dalších utkáních (De Graafschap a Groningen) jsme bodovali naplno a postoupili z druhého místa ve skupině do čtvrtfinále. Tam nás čekal domácí výběr Victoria Enschede. Po jasné výhře jsme v semifinále narazili na silný Feyenoord Rotterdam. Velmi těžký zápas, kde měly šance oba týmy, jsme s trochou štěstí a díky silnému charakteru zvládli a po výhře 1:0 postoupili do finále.

Zde nás čekal znovu, asi nejlepší tým turnaje, AZ Alkmaar. Zhruba do poloviny zápasu jsme obstojně zvládali držet krok, ale dva slepené góly v druhé polovině zápasu nám vzaly, s ohledem na kvality soupeře, šanci na jakýkoli zvrat. Na turnaji jsme tedy obsadili skvělé druhé místo. Sehráli jsme tři velmi těžké zápasy (2x AZ Alkmaar, Feyenoord), které nás prověřily z hlediska rychlostních a silových schopností a řešení herních situací pod tlakem soupeře.

Nabité zkušenosti z těchto zápasů jsou velmi cenné, je nutné si díky nim nastavit zrcadlo a pracovat na zlepšení daných činností. V neděli jsme sehráli ještě dva přátelské zápasy s výběrem hráčů regionální akademie. Soupeř byl kvalitní, ale nás opustila forma z předchozího dne a podali jsme podprůměrný výkon. Nicméně celkově byl fotbalový víkend v Holandsku velkým přínosem, ať už z fotbalového hlediska, tak i ze zkušenosti z pobytu v kluků v hostitelských rodinách a poznání jiné fotbalové kultury, řekl k prodlouženému víkendu asistent trenéra U11 Pavel Foltýn.

Aktuálně

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

včera
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

První gól nás srazil, říká Michal Frydrych

před 2 dny
Hned v úvodu utkání měl velkou šanci, stejně jako řada jeho spoluhráčů ale ztroskotal na brankáři Hrubém. „Kdybychom vedli jedna nula, měl by to Jablonec o to těžší," lituje Michal Frydrych.

Juniorka: Tři body z Vysočiny

před 2 dny
V předposledním soutěžním duelu sezony 2017/18 zajížděla juniorka Slavie na Vysočinu, kde se utkala s domácí Jihlavou. Sešívaní vstřelili v každém poločase jeden gól a z Jihlavy vezou tři body za výhru 2:0.

Další články