Slavia prohrála vysoko v Teplicích a končí v Poháru ČMFS | SK Slavia Praha

Slavia prohrála vysoko v Teplicích a končí v Poháru ČMFS

V hektickém čtvrtfinále domácího poháru jsme v Teplicích utržili porážku 0:3. Neúspěch se začal rodit už v prvním poločase. Slavia v kombinované sestavě sice do zápasu vstoupila aktivně, po necelé půlhodině však po červené kartě pro Adama Petrouše skóroval z penalty Pavel Verbíř, druhý gól přidal zanedlouho Jan Rezek. Pak se početní stavy vyrovnaly, vyloučen byl domácí Tomáš Hunal, ke kýženému obratu to však nevedlo. Naopak v 65. minutě se trefil Pavel Horváth a utnul tak veškeré naděje červenobílých.

„Fotbal, který jsme měli hrát, jsme hráli pouhých pětadvacet minut. Pak přišel klíčový okamžik – vyloučení a penalta. Od té chvíle jsme se nezvedli,“ hodnotil utkání rozladěný kouč Miroslav Beránek. „Nevytvořili jsme si potom šanci a praktikovali fotbal, jaký se v Evropě už dávno nenosí,“ pokračoval. „Důsledky? Co je v kabině, v ní má také zůstat. Podobná střetnutí jsou velmi důležitá, ukáže se, s kým lze do příští sezóny počítat a s kým nikoliv.“

Trenér Teplic František Straka byl v opačném rozpoložení. „Měli jsme velkou motivaci, jsem rád, že jsme postoupili. Teď se musíme soustředit na ligu v Hradci.“