Sestava: M. Veselý - Hybą, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Kouřil (stř.), Kuba, Kubík, Řehák, Takáč, Víger (stř.); stř. Havlík, ©imůnek
Branky: Jarolím, Knoflíček, Kouřil, Řehák, Takáč

Datum: 30. 03. 1987, Praha, Sparta
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 19. kolo
Sestava: M. Veselý - Kuba, Jeslínek, Kubík, Hybą (stř.) - Víger, Janů, K. Jarolím, Takáč - Řehák (stř.), Knoflíček; stř. ©imůnek, Kouřil
Branky: Haąek 2, Skuhravý
Průběh: Zatímco Haąek prokázal svoji univerzálnost, útok Slavie jakoby neexistoval. Skuhravý nahrál Haąkovi na oba jeho góly, on sám vstřelil branku rybičkou po centru Lavičky.

Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 20. kolo
Sestava: M. Veselý - Hybą, Janů, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Kouřil (Váňa), Kubík, Řehák, Takáč, Víger
Branky: Kubík 3

Bohemians Praha - Slavia
2 : 1

Datum: 10. 04. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 21. kolo
Sestava: ©imurka - Hybą, Janů, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Kouřil, Kubík, Řehák (Váňa), Takáč, Víger
Branky: Hruąka, Janečka - Kouřil

Slavia - Dukla Banská Bystrica
3 : 0

Datum: 19. 04. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 22. kolo
Sestava: ©imurka - Hybą, Janů, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Kouřil, Kubík, Řehák (stř.), Takáč (stř.), Víger; stř. Doleľal, Váňa
Branky: Takáč 2, Víger

Spartak Trnava - Slavia
2 : 0

Datum: 04. 05. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 23. kolo
Sestava: ©imurka (M. Veselý) - Doleľal, Janů, Jarolím, Knoflíček, Kouřil, Kubík, Řehák, ©imůnek, ©vadlenka, Váňa
Branky: Broą 2

Slavia - Sigma ZTS Olomouc
3 : 0

Datum: 08. 05. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 24. kolo
Sestava: M. Veselý - Janů, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Kouřil (Beránek), Řehák, Takáč, Váňa, Víger
Branky: Jarolím, Kubík, Váňa

Plastika Nitra - Slavia
0 : 0

Datum: 17. 05. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 25. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek (stř.), Janů, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Řehák, Takáč, Váňa (stř.), Víger; stř. Havlík, Kouřil

Slavia - ©koda Plzeň
5 : 1

Datum: 20. 05. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 26. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Řehák, ©imůnek, Takáč, Váňa (Kouřil), Víger
Branky: Jarolím 2, Knoflíček, Takáč, Váňa - Rosa

Dukla Praha - Slavia
0 : 2

Datum: 24. 05. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 27. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Řehák (stř.), ©imůnek, Takáč (stř.), Váňa, Víger; stř. Hybą, Kouřil
Branky: Řehák, Váňa

Slavia - Baník Ostrava
5 : 3

Datum: 07. 06. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 28. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Řehák (©imůnek), Takáč, Váňa, Víger
Branky: Jarolím 2, Váňa 2, Řehák

Slavia - Dynamo České Budějovice
6 : 0 (4 : 0)

Datum: 14.06.1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 29. kolo
Sestava: M. Veselý - Janů (46. ©imůnek), Kubík, Jeslínek, Beránek - Víger, K. Jarolím (79. Záleąák), Takáč - M. Váňa, Řehák, Knoflíček
Branky: 4. K. Jarolím 1:0, 10. Řehák 2:0, 19. Knoflíček 3:0, 29. K. Jarolím z pen. 4:0, 49. Řehák 5:0, 70. Takáč 6:0
Průběh: Před zápasem poděkoval předseda tělovýchovné jednoty Vladislav Holeček (vlevo) za letité sluľby Karlu Jarolímovi, který odcházel do francouzského FC Rouen (hrál tam v letech 1987-90).Domácí se před zápasem loučili s Karlem Jarolímem, který odcházel na hostování do FC Rouen. Diváci mu poděkovali dlouhotrvajícím potleskem a Jarolím jako by se jim chtěl odměnit. Uľ ve 4. minutě mu při»ukl z trestného kopu míč Víger a střední záloľník Slavie zamířil neomylně k levé tyči. Dal tak signál k domácí exhibici. Sestupující Dynamo nebylo červenobílým ľádným soupeřem. Na jejich polovinu se dostávalo sporadicky a před brankáře Veselého uľ vůbec ne. Jedinou ąanci měl ve 44. minutě Sokol, trefil vąak tyč. Slavia si na trávníku dělala, co chtěla, a bylo jen otázkou, kolik nastřílí branek. Druhou dal v 10. minutě Řehák, třetí o devět minut později Knoflíček, kdyľ Mikeą neudrľel střelu Řeháka. Slávista Řehák střílí druhý gól.Ve 29. minutě faulovali hosté v pokutovém území Váňu a penaltu proměnil Jarolím. Po přestávce přidali domácí Řehákem a Takáčem uľ jen dvě branky.
Rozhodčí: Marko
Diváci: 5.594

RH Cheb - Slavia
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 17. 06. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1986/87, 30. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Jarolím, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Řehák, ©imůnek, Takáč, Váňa, Víger
Branky: 72. Drulák 1:0
Průběh: Gól padl hlavičkou po centru Vandase.

Slavia - Sparta
1 : 1 (0 : 1), na penalty 3:4

Datum: 22. 04. 1987, Písek, stadion Spartaku Písek
Druh zápasu: Český pohár, finále
Sestava: ©imurka - Janů, Jeslínek, Kubík, Víger - Řehák, K. Jarolím, Takáč (112. Doleľal) - Váňa (80. ©imůnek), Kouřil, Knoflíček
Branky: 23. Kouřil 1:0, 83. Haąek 1:1
Průběh: Slavia dohrávala bez dvou vyloučených a stěľovala si na výkon rozhodčího. Rozuzlení nepřineslo ani prodlouľení, ale aľ penalty. Po pěti sériích bylo 3:3 a rozhodla ąestá: Janů=ne, Bielik=ano. Celá série penalt probíhala v tomto pořadí: Kubík +, Bílek -, Kouřil -, Chovanec +, Řehák +, Čabala +, Doleľal -, J. Jarolím +, K. Jarolím +, Němeček +, Janů -, Bielik +

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 1. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Ondrejčík, Siva, ©imůnek (stř.), Takáč, Váňa (stř.), Víger; stř. Hamsa, Veselý
Branky: 4. Siva 1:0, 34. Hutta 1:1, 37. Ondrejčík
Průběh: Vítězství Slavie nad Trnavou udělalo v pondělním Edenu definitivní tečku za úvodním podzimním dějstvím naąí nejvyąąí fotbalové soutěľe. Praľané vedení novým trenérem T. Pospíchalem a s novými muľi ve svých řadách (Ondrejčík, Siva, F. Veselý junior) to sice Parádním gólem a několika pěknými akcemi se blýskl při premiéře v dresu Slavie bývalý chebský útočník Siva. Na snímku uniká trnavskému Kopčanovi.neměli s nepříjemným soupeřem jednoduché, ale výhru si zaslouľili plným právem.
I bez Kubíka, Řeháka, a pochopitelně Jarolíma hrajícího o body jiľ ve francouzském Rouenu, začali svou podzimní premiéru jako z partesu. Inspirováni zřejmě příkladem z nedělní Letné se do soupeře pustili od první minuty s takovou vervou, ľe, se hosté v Edenu jeątě ani pořádně nerozkoukali a uľ prohrávali. Hned ve 4. minutě totiľ poslal ©imůnek ideální míč nové slavistické akvizici Sivovi a ten s přehledem dokázal, proč si ho po léta v Chebu tak cenili. Pokouąel se to dokazovat i v minutách následujících, kdy Praľané tiskli Trnavu usilovně k ąestnáctce a svůj nápor stupňovali, jenomľe pro své úniky a kousky uľ nenacházel pochopení ani u spoluhráčů, ani u hostujících zadáků. Ti na něho začali dohlíľet bedlivěji neľ na oko ve vlastní hlavě, takľe maličký blonďák to měl moc těľké. Přesto trnavskou obranu obelstil a brankáře Opálku při hlavičkovém souboji náleľitě vystraąil. Čtvrt hodiny prostě nedovolili domácí protivníkovi vůbec nic, ale efekt jejich snaľení byl nulový. Chybělo totiľ více přesnosti i vtipu v kombinaci, nápaditosti před ąestnáctkou i v ní, a hlavně - zakončení! Trnava se samozřejmě za takovéto konstelace postupně otřásla, zved1a hlavu a začala zlobit, nebo» slavistická obrana si navzájem přílią nerozuměla. Varování z kopaček Gabriela, Klejcha a Belanského navíc přílią váľně nevzala, a proto pykala. Chybnou přihrávku Váni a nedorozumění Jeslínka s Ondrejčíkem vyuľil Hutta a skóre překvapivě srovnal. Slavia si ovąem vzala ze čtyřiadvacet hodin starého příkladu z duelu Sparty s Olomoucí poučení tak dokonalé, ľe podobně jako Letenątí i ona hned vzápětí kontrovala. Novic v jejím dresu Ondrejčík jí hlavou zase zajistil vedení a klidný odchod do kabin. Pospíchalův tým mohl ovąem proľívat přestávku jeątě klidněji, kdyby v 43. min. dokázal Váňa dva kroky před prázdnou brankou dopravit míč do sítě.
I po změně stran se dala v pondělním Edenu jistá paralela s nedělní Letnou vystopovat. Slavia se pouątěla do vytrvalé ofenzívy, které ovąem chyběla vydatnějąí podpora často vynechávající zálohy. Přesto si připravila řadu ąancí z kategorie vyloľených, ale své vedení si pojistit nedokázala. Trnava naproti tomu hrozila rychlými nebezpečnými protiútoky, takľe o vzruch nebyla nouze. Zejména v momentech, kdy Ondrejčíkovu hlavičku tečoval hostující Opálek na tyč, kdy Jeslínek minul prázdnou branku a nebo kdyľ na druhé straně sebral M. Veselý z nohy vyloľený gól Klejchovi či zanedlouho vyrazil bravurně Klinovského bombu. Obdoba s Letnou se tedy nakonec v Edenu nenaplnila, nebo» Slavia uľ pracně vybojovanou výhru z rukou nepustila. Sklidila za to uznalý potlesk stejně jako ho sklidil i třetí z dynastie Frantiąků Veselých, který 23 minut před koncem dostal poprvé v ľivotě svou ligovou ąanci. Hosté naopak dohráli jen o deseti, nebo» minutu před koncem musel do kabin předčasně Hucko.
Diváci: 9.383
Trenér: T. Pospíchal: „Před premiérou vládla v Edenu velká nervozita, a proto jsem nakonec spokojen hlavně s tím, ľe jsme získali oba body.”

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 2. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Hamsa (Záleąák), Janů, Jeslínek, Knoflíček, Ondrejčík, Řehák, Siva, Takáč, Víger

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 3. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Ondrejčík, Řehák, Siva, Takáč, Víger
Diváci: 9.398
Trenér: T. Pospíchal

3 : 2 (3 : 1)

Datum: 12. 09. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 4. kolo
Sestava: M. Veselý - Janů, Jeslínek (15.), Knoflíček, Kubík, Ondrejčík, Řehák, Siva (©imůnek), Takáč, Víger, ZáleąákHráč Bohemians Petr Chaloupka rozhodl vrąovické derby dvěma brankami.
Branky: Chaloupka 2, Janečka - Knoflíček, Kubík
Průběh: slavisté hráli 75 minut bez vyloučeného Jeslínka za faul na Válka, prohrávali 2:0 a 3:1, i v deseti vąak hráli velmi aktivně a zodpovědně.

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 5. kolo
Sestava: ©imurka - Janů, Ondrejčík, Kubík, Beránek - Víger, Řehák, ©imůnek (stř.), Takáč - Siva (stř.), Knoflíček; střídání Záleąák, F. Veselý
Branky: 13. Chovanec 0:1
Průběh: Rozhodla pověrčivá 13. minuta. Chovanec kopal roh, slavistická obrana u přední tyče zazmatkovala a ©imurka chytil míč uľ za brankovou čárou. Premiéru zaľil Frantiąek Veselý III.
Diváci: 6.828 (7.500?)

Tatran Preąov - Slavia
2 : 3 (0 : 2)

Datum: 26. 09. 1987
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 6. kolo
Sestava: ©imurka (M. Veselý) - Beránek, Janů, Kubík, Knoflíček, Ondrejčík, Řehák, ©imůnek (Hamsa), Takáč, Víger, Záleąák
Branky: Matta, Tomčák - Kubík, 85. Knoflíček, Řehák
Diváci: 3.243
Poznámky: Kubík vyloučen za bezohledný zákrok proti Tóthovi (zlomená noha). Zápas měl dohru před ligovou komisí, protoľe Kubík měl incident se sekretářem Preąova.