Vítězný vstup do Evropské ligy! | SK Slavia Praha

1:0
(1:0)
Pohár, 14. 9. 2017, Eden Arena
SK Slavia Praha - Maccabi Tel Aviv FC
Branky: <b>Branka:</b> 12. Necid<br> <b>ŽK:</b> Stoch - Babin, Yeini<br> <b>Referee:</b> Schörgenhofer - Gutschi, Riedel
PRAHA/EDEN ARENA - Slávisté zvládli vítězně vstup do Evropské ligy a Maccabi porazili 1:0. Jedinou branku utkání dal už ve 12. minutě navrátilec Tomáš Necid.
Trenér Šilhavý před dvojicí důležitých domácích zápasů s Maccabi a Spartou zamíchal základní sestavou, ve které se objevili Necid, Sobol, Stoch, Hromada, uzdravený Deli nebo gólman Kovář.

Přesto se po deseti minutách hry jako první osmělila Slavia. Nejdřív si Deli naběhl na přední tyč na Stochův roh, v těžké pozici ale mířil mimo. Jen o chvíli později zachytil Stoch dlouhý výkop a pokusil se téměř z půlky přelobovat gólmana, ani jeho pokus ale nezamířil mezi tři tyče.

Ve 12. minutě už se ale sešívaní radovali. Frydrychův centr odehrála obrana Maccabi jen na levou stranu k Sobolovi, ten vrátil do vápna krásný centr a Tomáš Necid na zadní tyči poslal míč hlavou o tyč do sítě!

Sešívaní vedli 1:0. Necid se trefil v sešívaném poprvé od 2. května 2014, Slavia navíc vsítila první branku v základní skupině evropského poháru od 17. prosince 2009. Tehdy se do sítě soupeře na promrzlém stadionu v Lille trefil dnešní vedoucí mužstva Stanislav Vlček.

A sešívaní měli více šancí i ve zbytku úvodního dění. Hned v 16. minutě se k odraženému balonu dostal na hranici vápna Souček, jeho prudkou přízemní střelu ale gólman Rajković dokázal vykopnout.

Ve 36. minutě si pak Sobol mohl zopakovat úspěšnou spolupráci s Necidem, když posílal před branku prudký centr, střelec první branky Slavie ale tentokrát ve skluzu branku minul.

Ani po přestávce nebyla o dramatické momenty nouze. Hned v 52. minutě dával po další povedené akci Slavie balon pod sebe Tomáš Souček, následná Zmrhalova ostrá rána ale těsně minula pravou tyč.

Po hodině hry pak přišla první velká šance hostů. Kjartansson se na velkém vápně obtočil kolem Deliho a udělal kličku i vyběhnutému Kovářovi, Simon Deli se ale naštěstí bleskově vrátil a zakončení islandského útočníka do odkryté branky dokázal ve skluzu odehrát na rohový kop.

Po následném rohu se do balonu na zadní tyči opřel Filipenko a byl to opět Deli, kdo před padajícím Kovářem zblokoval tvrdou střelu a následně už vleže opět odehrál na další roh.

Trenér Šilhavý poslal pak na hřiště Hušbauera a van Burena a hra se přelévala nahoru a dolu s řadou rychlých brejků a ztrát ve středu hřiště. Z řady brejků si ale slávisté vytvořili jedinou větší šanci, to když v 83. minutě našel van Buren na levé straně Stocha a jeho překvapivá přízemní střela z hranice vápna překvapila gólmana Makkabi, ten ale stačil balon vyrazit.

Sešívaní ale svůj náskok udrželi i přes lehký tlak soupeře v závěru a zvítězili v úvodním zápase skupiny A Evropské ligy nad izraelským soupeřem 1:0. V Evropské lize sešívaní zvítězili vůbec poprvé, ve své první a zatím jediné účasti v roce 2009 získali tři body za tři remízy.