4:0
(2:0)
5. kolo, 27. 8. 2017, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Branky: <b>Branky: </b>14. a 40. van Buren, 76. Přikryl (vla.), 82. Sobol<br> <b>ŽK: </b>Jugas - Mareš, Da Silva<br> <b>Rozhodčí: </b> Franěk – Moláček, Kříž<br>
PRAHA/EDEN - Sešívaní prolomili po třech zápasech své střelecké mlčení. Dvě Branky Micka van Burena i premiérový zásad Eduarda Sobola přispěly k vysoké výhře 4:0 proti Mladé Boleslavi.
Trenér Šilhavý tentokrát sáhl oproti zápasu play-off Ligy mistrů k jediné změně, a to když zraněného Stocha nahradil na levém křídle Jaromír Zmrhal. Sešívaní se museli tentokrát obejít bez nemocného Škody i zraněného Mešanoviče, v útoku tak od začátku opět nastoupil nizozemský rychlík Mick van Buren.

A slávisté se do Boleslavi hned od začátku zakousli podobně jako ve středu do kyperského soupeře. Už ve 3. minutě hlavičkoval van Buren pod břevno, gólman Agajev ale jeho pokus chytil. O chvíli později posílal do vápna ostrý centr Frydrych, boleslavský Da Silva ale na poslední chvíli odkopl na roh.

Do vedení šla Slavia ve 14. minutě a své střelecké mlčení prolomila po téměř čtyřech zápasech – konkrétně 356 minutách. Josef Hušbauer předvedl na levé straně parádní uvolnění, nacentroval na bližší tyč a Mick van Buren poslal hlavičkou k pravé tyči svůj první ligový gól v červenobílém dresu.

Po půl hodině se hra vyrovnala a do šancí se dostali i hosté. Ve 33. minutě pálil Chramosta ve skluzu hodně nebezpečně, podél Laštůvky ale poslal míč jen těsně vedle levé tyče. Jen o chvíli později se do střely uvnitř našeho vápna opřel Mebrahtu, jeho skákavý pokus ale Laštůvka vykryl.

Jenomže to byla Slavia, kdo měl v první půli poslední slovo. Ve 40. minutě Danny šikovně přenesl míč nalevo na Bořila, ten poslal dopředu Zmrhala, jeho prudký centr doletěl až na malé vápno a tam už van Buren pohodlně poslal do sítě svou druhou branku v utkání.

Druhá půle už se nesla zcela pod taktovkou Slavie. V 59. minutě vyslal Hušbauer dopředu Zmrhala, který hledal před brankou znovu van Burena, jeho centr ale na poslední chvíli zablokoval Da Silva. Deset minut na to vracel míč před branku po dlouhém balonu střídající Sýkora, Da Silva ale opět zastavil balon těsně před Hušbauerem.

V 76. minutě šla Slavia do tříbrankového vedení, ovšem větší zásluhu na tom tentokrát asi nesli hráči hostů. Přikryl vrátil před dotírajícím Frydrychem balon dlouhou malou domů na vlastního gólmana a Agajev u levé tyče ve snaze zpracovat si přihrávku pustil míč do sítě.

Jen šest minut na to se navíc prosadil další nováček v červenobílém dresu. Eduard Sobol, který krátce předtím nahradil Zmrhala, se po centru z levé strany vznesl ve vápně a jeho povedenou hlavičku stačil Agajev jen vyrazit před sebe. Ke skákajícímu míči se jako první dostal opět Sobol a i přes snahu obránce a brankáře hostů ho dokázal protlačit do sítě.

Deset tisíc fanoušků v Edenu si přálo populárního bůra, slávisté ale do konce utkání už další šance neproměnili. I tak si ale spravili chuť po neúspěšném play off Ligy mistrů a Mladou Boleslav porazili před reprezentační pauzou 4:0.