U19: Povedený vstup do utkání zajistil tři body | SK Slavia Praha

U19: Povedený vstup do utkání zajistil tři body

5:1
(4:0)
31. kolo, 27. 5. 2017, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Vysočina Jihlava
Branky: <b>Branky:</b> 4. Krejdl, 14. M. Lauricella, 24. Vejvar, 36. Hönig, 47. Bucha - 52. Bojo
PRAHA/XAVEROV - Tým U19 hostil v předposledním domácím zápase letošní sezony Jihlavu. Díky povedenému vstupu do zápasu slaví dorostenci Slavie vysokou výhru 5:1.
První minuty se dorostencům Slavie povedly výborně. Hned v první minutě se do samostatného úniku dostal Jan Vejvar, ovšem jeho akce ještě brankou neskončila. Gólová radost však přišla velmi brzy, o dvě minuty později našel Michael Hönig Marca Lauricellu, který svým centrem vyzval ke skórování Daniela Krejdla, který přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu.

Z nahravače na střelce se ve 14. minutě proměnil Marco Lauricella. Jan Vejvar vyvezl míč z vlastní poloviny a přihrávkou za obranu vysunul sešívaného kanonýra, který přesnou střelou k tyči přidal svou osmnáctou branku v sezoně. Ve 22. minutě se po dobré individuální akci dostal k zakončení Jan Vejvar, jeho střelu k zadní tyči brankář Konrád vytáhl na roh.

Za dvě minuty se již Jan Vejvar radoval ze třetího gólu Slavie, díky dobré přihrávce za obranu od Davida Beňa postupoval sám na brankáře, tentokrát již brankáře Konráda s přehledem překonal a zvýšil na 3:0. V 36. minutě to bylo už 4:0. Pavel Bucha uvolnil na pravém křídle Daniela Krejdla, který prudkým přízemním centrem nalezl na zadní tyči úplně volného Michaela Höniga, ten už jen doklepl míč do odkryté branky.

Druhý poločas začal úplně stejně jako ten první - gólovou příležitostí Slavie. Michael Hönig dostal skvělou přihrávku za obranu, následnou kličkou obešel brankáře, s míčem se už dostal do velkého úhlu a jeho zakončení nebo zpětnou přihrávku obrana Jihlavy zblokovala. Sešívané to ale nemuselo mrzet, gólu se dočkali o minutu později. Po na krátko rozehraném rohovém kopu napřáhl zpoza vápna levačkou Pavel Bucha a krásnou střelou k tyči nedal brankáři šanci - 5:0!

V 52. minutě Jihlava snížila, po centru z pravé strany byl ve velkém vápně úplně osamocený Petar Bojo, který přesným zakončením korigoval skóre na 5:1.

Druhý poločas už tolik příležitostí nenabízel, ale do jedné z nich se po rohovém kopu dostal střídající David Novák, hlavičku namířil těsně nad. V další příležitosti prodloužil útočník David Novák míč k Janu Vejvarovi, ten povedenou křižnou střelou jen těsně minul zadní tyč.

Slavia porazila Jihlavu 5:1 a v tabulce dorostenecké ligy je na čtvrtém místě s nejvíce vstřelenými brankami. O titul krále střelců bojuje také Marco Lauricella, který na vedoucí duo Janosek - Jansa ztrácí pouze jediný gól!

Tým U19 čekají do konce sezony ještě dva duely. Příští týden hraje v Olomouci, sezonu uzavře doma s Ostravou.