U19: Na úvod jara kanonáda | SK Slavia Praha

7:1
(2:1)
18. kolo, 25. 2. 2017, UMT Eden
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Branky: <b>Branky:</b> 61. a 63. Vejvar, 22. Vyskočil, 25. Hönig, 66. Bucha, 83. Stropek, 88. Bielesz - 39. Chylík<br> <b>ŽK:</b> Havrda - Tomek
PRAHA/EDEN - V prvním jarním ligovém utkání přivítala Slavia U19 na umělé trávě v Edenu České Budějovice. Sešívaní nezaváhali a soupeře z jihu Čech porazili vysoko 7:1.
Utkání mělo v úvodu především bojovný charakter. Slavia měla mírnou herní převahu a zahrozila ze standardní situace, kdy se do zakončení tlačil David Beňo, ten však zakončoval pouze do brankáře. Na druhé straně byl proti dvěma nebezpečným zakončením úspěšný brankář Roman Přibyl.

Skóre se tak poprvé měnilo ve 22. minutě. Rohový kop rozehrál Pavla Bucha, míč si na malém vápně našel
Filip Vyskočil a svým prvním gólem v letošní sezóně otevřel bohatý gólový účet utkání. O tři minuty později to bylo už 2:0! Ondřej Pek dobře zapracoval na pravé straně hřiště, šikovně prostrčil míč na rozběhnutého Jana Vejvara, který ještě přihrál pod sebe na Pavla Buchu, jehož zakončení usměrnil do branky Michael Hönig, pro kterého to byl první gól v nejvyšší dorostenecké lize.

Slavia se poté chopila otěží zápasu a zatlačila soupeře, bohužel se ke vstřelení třetí branky nedostala. V 39. minutě se tak soupeř vrátil do zápasu, šikovnou přihrávku za obranu dostal Jan Chylík a svým lobem snížil na 1:2.

42. minuta přinesla zajímavou příležitost Šimona Havrdy, který se dostal k zakončení po dlouhém nákopu Daniela Stropak, gólman však byl na přední tyči připraven. V 44. minutě se již Slavia radovala z třetího gólu, Antonio Lauricella dorazil do branky vyraženou střelu Davida Beňa, gól však nebyl pro ofsajd uznaný.

Nebezpečnou situaci si v úvodu první půle vytvořil opět Šimon Havrda, kterému připravil dobrou příležitost Michael Hönig, bohužel mířil vedle. Třetí branka – už regulérní – vstřelili sešívaní v 61. minutě. Z rohového kopu opět centroval Pavel Bucha a přesnou střelou z voleje se gólově prosadil Jan Vejvar.

O dvě minuty později potvrdil Jan Vejvar střeleckou formu ze zimní přípravy a přidal svůj druhý gól, po přihrávce Davida Nováka pronikl do vápna a přesným zakončením zvýšil již na 4:1. Třetí gól Slavie během pěti minut přidal Pavel Bucha, který se prosadil přesnou střelou k tyči z hranice vápna, na jeho branku mu přihrál David Beňo.

Hosté už příliš nebezpeční nebyli, naopak Slavia byla při chuti. V 83. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Daniel Stropek a jeho tečovaný pokus skončil za zády brankáře – 6:1. O definitivní tečku na skóre se postarali dva hráči, kteří se k týmu U19 posunuli před zimní přípravou z týmu U18. Jan Havránek našel dlouhou přihrávkou za obranu Lukáše Bielesze, ten si všiml, že brankář je mimo branku, a obloučkem dopravil míč do sítě.

Slavia U19 tak vstoupila do soutěže povedeně, s Českými Budějovicemi si poradila vysoko 7:1. V dalším utkání přivítají dorostenci v Edenu Spartu, výkop je 4. 3. od 11:00.