Tři góly přinesly třetí výhru. Slavia porazila Opavu 3:1 | SK Slavia Praha

Tři góly přinesly třetí výhru. Slavia porazila Opavu 3:1

3:1
(1:0)
3. kolo, 3. 8. 2018
SK Slavia Praha - Slezský FC Opava
Ve třetím ligovém kole přivítala Slavia v Edenu Opavu. Sešívaní díky dvěma gólům Josefa Hušbauera a premiérové brance Petera Olayinky zvítězili 3:1!

Trenér Jindřich Trpišovský vyslal do zápasu s Opavou stejnou sestavu, kterou nasadil do utkání v Olomouci.

Hned v první minutě měla Slavia velkou příležitost otevřít skóre. Ondřej Kolář našel dlouhou přihrávkou Jana Sýkoru, který se dostal do samostatného úniku, úspěšnější ale byl gólman Opavy Vilém Fendrich. Další velká šance přišla po centru z pravé strany z kopačky Vladimíra Coufala, dobrým náběhem se k míči dostal Stanislav Tecl, hlavou ale branku minul.

Třetí velká možnost přišla opět po centru z pravé strany, tentokrát si míč na zadní tyči našel Jaromír Zmrhal, brankář hostí ale jeho střelu vyrazil na rohový kop.

Další exkluzivní trefu ze svého repertoáru vytáhl Josef Hušbauer ve 20. minutě. Vše začalo dobrou prací Jana Sýkory, který udržel dlouhý nákop a vybojoval autové vhazování. Dlouhým autem vrátil míč do hry Jan Bořil, jeho aut obrana odvrátila, odražený míč si ale za velkým vápnem našel Josef Hušbauer a nechytatelně poslal míč do šibenice – 1:0!

Už o minutu později se do další velké šance dostal Jan Sýkora, tentokrát jeho střelu zastavila branková konstrukce. V závěru poločasu se k míči ve vápně dostal Simon Deli, zakončoval ale v pádu a jeho střela nebyla přesná.

Po pěti minutách druhého poločasu měla Slavia výhodu pokutového kopu. Miroslav Stoch se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, tu Fendrich v brance hostů s velkými problémy vyrazil jen před sebe. Dobíhajícího Stanislava Tecla zastavil Dominik Simerský pouze za cenu faulu a hlavní rozhodčí nařídil penaltu. Pokutový kop s přehledem proměnil Josef Hušbauer – 2:0!

V 72. minutě zahrozila Slavia po standardní situaci. Po rohu se k hlavičce dostal Tomáš Souček, jehož zakončení ještě tečoval Milan Škoda, tentokrát byl Fendrich proti a míč chytil. Po dalším rohovém kopu hlavičkoval znovu Tomáš Souček, tentokrát ale nešťastně trefil svého spoluhráče a míč letěl mimo tři tyče.

Opava zahrozila v 70. minutě. Po přihrávce Puškáče pálil v dobré pozici nad Jurečka. Také v dalším případě pálil střídající Václav Jurečka, tentokrát byl připraven Ondřej Kolář. V 80. minutě se Opava dočkala snížení, Nemanja Kuzmanovič se dostal k míči na hranici velkého vápna a trefil se přesně k přední tyči.

Hosté se snažili o vyrovnání, Slavia ale hrozila z rychlých brejků a z jednoho z nich se také dočkala třetí trefy. Vše začala a také zakončila nová tvář v dresu Slavie. Peter Olayinka si nejprve na pravé straně pohrál s obráncem, kterému nasadil housle, následně přihrál pod sebe na Josefa Hušbauera. Záložník Slavie nejprve trefil tyč, druhou střelu zblokoval obránce, k míči se ale dostal právě Peter Olayinka, který svým premiérovým gólem v dresu Slavie potvrdil vítězství nad Opavou.

Sešívaní tak porazili ve třetím ligovém kole Opavu 3:1! Další zápas čeká na Slavii v úterý 7. 8., kdy od 19:30 přivítá v rámci třetího předkola Ligy mistrů Dynamo Kyjev.