3:0
(0:0)
21. kolo, 22. 3. 2015
FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 51. Pašek, 64. Čtvrtníček, 89. Sýkora <br> <b>ŽK:</b> Hyčka – Bílek, Kenia <br> <b>Rozhodčí:</b> Houdek – Mokrusch, Hock
BRNO - Slavii se v poslední době proti Brnu nedaří, z moravské metropole odjíždí poražena, Milan Škoda navíc musel kvůli zranění střídat. Domácí vstřelili v zápase tři branky, sešívaným se prosadit nepodařilo, v největší šanci pálil těsně vedle Karel Piták.
Trenér Beránek se musel v utkání stále obejít bez svého kapitána Martina Latky, kterého trápí problémy se stehenním svalem. Vedle Jiřího Bílka se tak postavil opět Lukáš Fialka, na pravém křídle dostal přednost Václav Prošek a do středu zálohy se vrátil Robert Hrubý.

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu, oba týmy si uvědomovaly, že jedná o těžké utkání, ve kterém se střetli sousedi v tabulce. Na straně Slavie zahrozil Václav Prošek po akci Kenii a Škody, ale k zakončení se mladý záložník nedostal.

Bohužel útočník Milan Škoda toho v utkání více nestihl. Ve 20. minutě ho dojel u lajny Aleš Schuster, slávistický útočník ještě zkusil pokračovat ve hře, ale ve 27. minutě definitivně přenechal místo pro Dameho Diopa. Tím bohužel přišel slávistický útočník i o nominaci do reprezentace.

Po půlhodině hry se do prvního vážného zakončení dostali domácí, když se po centry Sýkory z pravé strany tlačil k míči Čtvrtníček, ale i za pomocí Bílka skončil míč nad brankou. Na straně Slavie po rychlém brejku zahrozil prudkou střelou Kenia, ale jeho pokus zblokovala domácí obrana.

Vstup do druhé půle vyšel lépe domácí, protože v 51. minutě David Pašek otevřel skóre zápasu, když se k němu dostal míč z pravé strany, na malém vápně se otočil a přesně zamířil ke vzdálenější tyči. Za patnáct minut už bylo domácí vedení dvoubrankové. Po pravé straně utekl Josef Čtvrtníček a tváří v tvář Berkovcovi zachoval chladnou hlavu a zamířil přesně na zadní tyč.

Slávistický brankář se blýskl o pár minut později, když skvělým zákrokem zlikvidoval tvrdou střelu Zoubeleho. Největší šanci Slavie si po sérii vystřídání připsal devět minut před koncem Karel Piták. Ve vápně ho z levé strany našel přesným centrem Damien Boudjemaa, nejzkušenější slávistický hráč mířil z voleje těsně vedle.

Navýšit náskok domácích zkusil ještě pět minut před koncem Jugas, nakonec se to povedlo v 89. minutě Sýkorovi. Jeho první střelu Berkovec pohotově vyrazil, na dorážku už ale nedosáhl a Brno tak vedlo 3:0.

Slavii teď čeká reprezentační přestávka, po ní se o velikonočním víkendu představí doma v sobotu 4. dubna ve vršovickém derby s Bohemians. Chybět jim bude Levan Kenia, který dnes viděl svou čtvrtou žlutou kartu.