0:0
(0:0)
přát, 4. 7. 2017, Eden Arena
SK Slavia Praha - Celtic FC
Branky: <b>ŽK:</b> Mingazov, Trubač - Brown<br> <b>Rozhodčí:</b> Hrubeš - Koval, Kubr
PRAHA/EDEN - Slavia remizovala v přátelském utkání se skotským mistrem Celtic FC. V utkání věnovaném J. W. Maddenovi měl největší slávistickou šanci Frydrych, hlavou na malém vápně ale mířil nad.
Slavia před zápasem odhalila pamětní desku Johna Williama Maddena – osobnosti, která propojuje oba kluby – a po legendárním hráči a prvním trenérovi fotbalu v Českých zemích také pojmenovala hlavní tribunu Eden Areny.

První půle pak příliš šancí nepřinesla a hosté ze Skotska v ní měli mírnou převahu. V 5. minutě se musel pod Tribunou Sever předvést Laštůvka, který vytáhl špičkami prstů nad břevno střelu Mikaela Lustiga zpoza vápna.

největší slávistická příležitost, a to hned dvojitá, se zrodila ve 37. minutě. Nejprve před brankou Škoda těsně nedosáhl na Mingazovův přízemní centr, o pár vteřin později pro změnu na centr Rotaně naskočil Frydrych a poslal balon jen těsně nad břevno Gordonovy brány.

Do druhé půle naskočila Slavia v obměněné sestavě, do které se poprvé podívala i letní posila Halil Altintop, do větších šancí se ale ani po přestávce nedostávala.

Naopak na druhé straně měl blízko k otevření skóre Sinclair, který dostal míč do malého vápna z levé strany od Griffithse, před Laštůvkou ale v dobré pozici nedokázal balon ideálně trefit a Bílek následně odkopl do bezpečí.

V 56. minutě pak prokličkoval naším vápnem McGregor a položil si obránce i gólmana Laštůvku, nakonec ale zamířil do boční sítě.