Slavia nastřílela Aue celkově čtyři branky, Škoda dvě | SK Slavia Praha

Slavia nastřílela Aue celkově čtyři branky, Škoda dvě

2:4
(1:3)
přát., 28. 1. 2015
FC Erzebirge Aue - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 16. Diring, 63. Mugosa – 5. a 27. Škoda, 34. Hrubý, 73. Prošek. <b>ŽK:</b> 85. Fialka <b>Rozhodčí:</b> Siebert – Sather, Albert
AUE - Poslední zápas před odletem do Turecka čekal Slavii celek druhé Bundesligy. Sešívaní se ale zahraničního soupeře nezalekli a saské FC Erzgebirge Aue porazili výsledkem 4:2.
Slavia vlétla do zápasu se saským soupeřem po hlavě. Už po pěti minutách načal skóre utkání Milan Škoda. Rychlý protiútok sešívaných ale začal u Levana Kanii, který Škodu za obranou našel a slávistický útočník se pak nenechal překvapit obráncem domácích a poslal svůj tým do vedení.

I v další velké šanci to byl Škoda, kdo se dostal do zakončení. Standardní situaci rozehrával Robert Hrubý, na jeho centr si vyskočil právě náš útočník, jehož hlavička ale tentokrát mířila těsně nad břevno.

O tři minuty později se prosadili domácí. Po centru z pravé strany si s Hrubešem poradil útočník Dorian Diring. Remízový stav ale vydržel pouhých jedenáct minut, dokud si dvojice Škoda – Hrubý nezopakovala svou spolupráci. Hrubý vybojoval míč a nabídl ho svému spoluhráči, který tentokrát příležitosti využil na sto procent a prosadil se přesnou střelou k levé tyči.

Ve 34. minutě pak Slavia zvýšila svůj náskok na 3:1. Kombinační akci sešívaných ukončil Martin Dostál centrem do vápna. Tam ho sice některý z hráčů tečoval vysoko do vzduchu, brankář Männel si ho ale k sobě nestáhl. Robert Hrubý tak využil nabízené příležitosti a zakončil.

Do druhé půle nastoupila Slavia se změnou na brankářském postu, do hry přišel místo Hrubeše Matej Rakovan. Oběma týmům pak chvíli trvalo, než se opět rozhýbaly.

Sešívaní nicméně pokračovali v zavedené spolupráci Hrubého se Škodou, kterým se dařilo vytvářet nebezpečné šance. V roli nahrávajícího byl v 55. minutě Milan Škoda, který si na levém křídle míč zasekl a vyslal do vápna přesný centr na Hrubého. Hlavička slávistického záložníka však prošla těsně nad břevnem.

V 73. minutě se domácím podařilo snížit na 2:3. K centru z pravé strany se dostal Alibaz, který našel na značce pokutového kopu Mugosu a osamocený útočník Aue se nerozpakoval Rakovana propálit.

Po deseti minutách už ale sešívaní opět vedli o dvě branky. To když Kenia vyslal do křídla Zmrhala, který se vzápětí rozhodl pro přízemní přihrávku na zadní tyč. Karel Piták ji pustil za sebe, kde číhal Václav Prošek a vstřelil poslední branku zápasu.

K vidění pak byly ještě dvě nebezpečné akce, na každé straně hřiště jedna. Při té slávistické vybojoval v 74. minutě míč Piták, který ho posunul na skvěle hrajícího Škodu. Útočník sešívaných vyslal vpřed unikajícího Levana Keniu, v souboji tváří v tvář se slávistou byl tentokrát úspěšnější brankář Männel.

O pět minut později se do šance dostalo Aue, a to opět po centru z pravé strany. Jungen jím našel Mugosu, jehož hlavičce scházely jen centimetry, aby místo do zámezí vedle levé tyče zapadla do branky.

Sešívaní tak ve svém posledním přípravném zápase před odletem do Turecka zvítězili nad německým Aue 4:2.